REKLAMA

Właściciel otworzył restaurację, grozi mu 30 tys. zł kary. Policja: musi liczyć się z konsekwencjami

2021-01-18 14:00
publikacja
2021-01-18 14:00
fot. HAKINMHAN / Shutterstock

Właściciel jednej z restauracji w pobliżu Międzyrzecza (Lubuskie) zignorował obowiązujące obostrzenia sanitarne i otworzył swój lokal. Teraz grozi mu grzywna i kara finansowa do 30 tys. zł – poinformowała w poniedziałek Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Lokal mężczyzny, znajdujący się nad jednym z jezior niedaleko Międzyrzecza, został trzykrotnie skontrolowany przez policjantów i pracowników sanepidu - najpierw w piątek, a potem w sobotę i w niedzielę. We wszystkich przypadkach byli w nim klienci, w sobotę i niedzielę nawet ponad 20 osób.

"Niestety wciąż wszyscy zmagamy się z pandemią. Wiele lokali musi być zamkniętych albo ich działalność może ograniczyć się do realizacji zamówień tylko na wynos. W tym przypadku restaurator zignorował obowiązujące zakazy i teraz musi liczyć się z konsekwencjami" – powiedziała policjantka.

Międzyrzeccy policjanci za popełnione przez właściciela lokalu wykroczenie skierują wniosek o jego ukaranie do sądu. Przedsiębiorca musi również liczyć się z karą administracyjną ze strony inspekcji sanitarnej. Ta może wynieść do 30 tys. zł.

Podczas minionych trzech dni międzyrzeccy policjanci skontrolowali ponad sto obiektów, m.in. restauracji, barów, hoteli i siłowni. Poza jednym wyjątkiem nie stwierdzono nieprawidłowości.

Autor: Marcin Rynkiewicz

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (25)

dodaj komentarz
open_mind
„Policja: musi liczyć się z konsekwencjami” I bardzo dobrze policja powinna ! Hehehe
Ps. moderatorzy na Bankier.pl czują się jak Twitter team. Usuwają kogo chcą. Ja np. napisłaem w innym miejscy co sadzę o Nawalnym i jego aresztowaniu, i co? Nie był wpis po linii zachodniej to pyk i USUNIĘTY. I to jest wolność
„Policja: musi liczyć się z konsekwencjami” I bardzo dobrze policja powinna ! Hehehe
Ps. moderatorzy na Bankier.pl czują się jak Twitter team. Usuwają kogo chcą. Ja np. napisłaem w innym miejscy co sadzę o Nawalnym i jego aresztowaniu, i co? Nie był wpis po linii zachodniej to pyk i USUNIĘTY. I to jest wolność i dupokracja.
open_mind
A było o Nawalnym.
Dobrze mu tak, Następny Lenin się znalazł. Powinni go odstrzelić ! Zachód niech się zajmie swoim Qównem a nie podjudza spokojny kraj do niepokojów. Jak tak mu się nie podoba To po co tam wrócił.
Przypominam tylko w samym Waszyngtonie jest obecnie 30 tysięcy żołnierzy z bronią gotową do strzału.
A było o Nawalnym.
Dobrze mu tak, Następny Lenin się znalazł. Powinni go odstrzelić ! Zachód niech się zajmie swoim Qównem a nie podjudza spokojny kraj do niepokojów. Jak tak mu się nie podoba To po co tam wrócił.
Przypominam tylko w samym Waszyngtonie jest obecnie 30 tysięcy żołnierzy z bronią gotową do strzału. Tak bronią dupokracje.
glowny_analityk_bankier_pl
Służalczość polaków jest smutna. Taki policjant czy sanepidowiec zamiast pójść poświrować że coś się robi w tej sprawie to idzie i wali najwyższy mandat, zupełnie jakby ta sytuacja nie dotyczyła jego samego.Jak już wspomniałem większość z tych służbistów dostanie dochód podstawowy i skończą się ich 'błyskotliwe' Służalczość polaków jest smutna. Taki policjant czy sanepidowiec zamiast pójść poświrować że coś się robi w tej sprawie to idzie i wali najwyższy mandat, zupełnie jakby ta sytuacja nie dotyczyła jego samego.Jak już wspomniałem większość z tych służbistów dostanie dochód podstawowy i skończą się ich 'błyskotliwe' kariery podrzędnych urzędników.W międzyczasie może dojść również do problemów z żywnością bo billy i jego kumple już trenowali ten manewr: https://www.youtube.com/watch?v=3njGbWOP_mw <----- Polecam obejrzeć i wyciągnąć wnioski.W świetle rozpędu w jakim jaruś próbował wprowadzić 5 dla zwierząt, myślę że ten film to prawda i zaraz ceny żywności mogą skoczyć kilkadziesiąt %. Wystarczy zobaczyć co plandemia zrobiła z hodowlą drobiu, trzody, niektórych warzyw.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
tom440
Odwolywac, odwolywac sie i zakladac sprawe w sadzie. Generalnie wszyscy lub prawie wszyscy wygrywaja z policja i sanepidem. Trzeba ich zmeczyc - jak sad odrzuci kilka mandatow pod rzad, a osoba ukarana mandatem pozwie policjanta o odszkodowanie za nielegalny mandat to skonczy sie ta bandyterka policji.
ameba1
Jest już wyrok sądu w Opolu. Takie zamknięcie czyjegoś biznesu jest niezgodne z konstytucją. Sanepid może jedynie doszukiwać się innych nieprawidłowości... a wiadomo, w PL są takie przepisy, że nikt nie jest w stanie żyć bez ich popełniania. Zatem mogą jedynie być ch**** i wlepiać mandaty zgodne z przepisami. Karą Jest już wyrok sądu w Opolu. Takie zamknięcie czyjegoś biznesu jest niezgodne z konstytucją. Sanepid może jedynie doszukiwać się innych nieprawidłowości... a wiadomo, w PL są takie przepisy, że nikt nie jest w stanie żyć bez ich popełniania. Zatem mogą jedynie być ch**** i wlepiać mandaty zgodne z przepisami. Karą za naruszenie telewizyjnego zakazu to oni sobie mogą swoje dzieci straszyć.
wjagus
Bankier, przestaniecie straszyć tymi bezpodstawnymi głupotami?
po_co
Pani policjantka Justyna powinna pamiętać, że jest wyłącznie narzędziem wykonawczym. To nie ona, nie jej komendant, a nawet nie Minister są od straszenia obywateli konsekwencjami.
Pani policjantka zdecydowanie zapomniała, że jej obowiązkiem jest przede wszystkim wykonywanie obowiązków wynikających z ustawy - a na
Pani policjantka Justyna powinna pamiętać, że jest wyłącznie narzędziem wykonawczym. To nie ona, nie jej komendant, a nawet nie Minister są od straszenia obywateli konsekwencjami.
Pani policjantka zdecydowanie zapomniała, że jej obowiązkiem jest przede wszystkim wykonywanie obowiązków wynikających z ustawy - a na ten moment żadne prawo i żadna ustawa nie nakłada na obywatela kary w wysokości 30 tys. zł za to, że ten otwarł biznes.

Życzę pani policjantce Justnie aby najdalej za trzy lata, jak ponownie będzie okazja zmienić rząd, straciła pracę. Rozkaz, rozkazem ale jej obowiązkiem jest ochrona obywateli - jeżeli podciera sobie koniec pleców przysięgą którą składała to ja jako obywatel nie mam ochoty płacić jej za niewykonywanie swoich obowiązków.
po_co
Powiem więcej, życzę z całego serca aby każdy policjant który stawia karierę ponad przysięgę, który woli służyć władzy która działa na szkodę obywateli, stracił swoją pracę - trudno, mogą zostać świetnymi specjalistami w różnych dziedzinach ale na policjantów się nie nadają.
endes odpowiada po_co
Nie cwaniakuj... policja wykonuje rozkazy
Nie cwaniakuj i nie sugeruj utraty pracy po zmianie władzy bo do sądu przyjdzie ci się zgłosić za takie teksty.

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki