REKLAMA

Właściciel firmy budowlanej oskarżony o wyłudzenie blisko 1 mln zł

2021-01-13 16:57
publikacja
2021-01-13 16:57
fot. Olena Yakobchuk / Shutterstock

Blisko milion złotych wyłudził - zdaniem śledczych - właściciel firmy budowlanej z Mikołowa, m.in. wystawiając faktury za usługi, które nie zostały wykonane; oszukiwał także znajomych, którym nie zwracał pożyczek. Odpowie za przestępstwa podatkowe i poświadczanie nieprawdy w dokumentach.

Informację o skierowaniu do sądu aktu oskarżenia przeciwko mężczyźnie przekazała w środę śląska policja. To 40-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego, który w Mikołowie prowadził działalność gospodarczą w zakresie usług budowlanych. Zarzucane mu przestępstwa zostały popełnione w latach 2014-2018.

"Jak wynika z materiału dowodowego zebranego w śledztwie, przedsiębiorca dopuścił się w tym czasie wielu przestępstw, w tym skarbowych. Mężczyzna wystawił szereg fikcyjnych faktur na usługi, które nigdy nie zostały wykonane, pobierając za to od swoich kontrahentów opłatę w wysokości 10 proc. wartości faktury. Śledczy przypisują mu także oszustwa związane z zaciąganymi od znajomych pożyczkami, których 40-latek nie miał zamiaru spłacić" - podała komenda policji w Mikołowie.

Jak ustalili policjanci, oskarżony, oprócz całkowicie fikcyjnych dokumentów, wystawiał także nierzetelne faktury oraz nie odprowadzał należnego podatku, czym naraził Skarb Państwa na uszczuplenia w łącznej kwocie ponad 600 tys. zł. Wraz z kwotami wynikającymi z zaciągniętych pożyczek, przez te wszystkie lata na konto mężczyzny wpłynęło blisko milion złotych – podsumowuje policja.

Śledczy zabezpieczyli majątek 40-latka w postaci należącej do niego nieruchomości oraz gotówki. Policjanci określają tę sprawę jako rozwojową. (PAP)

Autor: Krzysztof Konopka

kon/ robs/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki