REKLAMA

Władze: armia zniszczyła sztab "grupy Wagnera" w obwodzie ługańskim

2022-08-15 08:27, akt.2022-08-15 09:21
publikacja
2022-08-15 08:27
aktualizacja
2022-08-15 09:21
Władze: armia zniszczyła sztab "grupy Wagnera" w obwodzie ługańskim
Władze: armia zniszczyła sztab "grupy Wagnera" w obwodzie ługańskim
fot. Peter Kovalev / / TASS

Sztab rosyjskiej firmy najemniczej nazywanej grupą Wagnera został zniszczony w ostrzale ukraińskim w mieście Popasna w obwodzie ługańskim - poinformował w poniedziałek szef ukraińskiej administracji obwodu, Serhij Hajdaj.

Siły ukraińskie przeprowadziły atak w niedzielę, ustalana jest liczba zabitych, przekazał Hajdaj. Jego zdaniem ustalenie miejsca ataku ułatwiła publikacja jednego z dziennikarzy rosyjskich. (https://t.me/s/luhanskaVTSA).

W sprawie ataku sił ukraińskich na "grupę Wagnera" pojawiają się sprzeczne informacje. O zniszczeniu bazy "grupy Wagnera" w Popasnej, kontrolowanej przez wojska rosyjskie, powiadomiły najpierw w niedzielę prorządowe media w Rosji. Wcześniej jeden z rosyjskich reporterów opublikował w swoich mediach społecznościowych zdjęcia z bazy.

Rosja planuje referendum w separatystycznej DRL

Rosja prawdopodobnie jest na zaawansowanym etapie planowania referendum w tzw. Donieckiej Republice Ludowej, ale nie jest jasne, czy decyzja o jego przeprowadzeniu już zapadła - przekazało w poniedziałek brytyjskie ministerstwo obrony.

"11 sierpnia 2022 roku rosyjskie media podały, że Dienis Puszylin, szef tzw. Donieckiej Republiki Ludowej (DRL), powiedział, że termin referendum w sprawie przyłączenia DRL do Rosji zostanie ogłoszony po +całkowitym wyzwoleniu+ DRL. Wcześniej, w czerwcu 2022 roku, dziennikarze śledczy opublikowali dowody na strategię planowania przez DRL takiego referendum i zapewnienia, że co najmniej 70 procent głosów będzie za przyłączeniem do Rosji. Prawdopodobnie Rosja jest na zaawansowanym etapie planowania przeprowadzenia referendum, choć nie jest jasne, czy ostateczna decyzja o przeprowadzeniu głosowania została już podjęta. Kreml prawdopodobnie uzna dotychczasowe fiasko wojska w zajęciu całości obwodu donieckiego za komplikację w realizacji swoich maksymalistycznych celów na Ukrainie" - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

Z kolei niektórzy eksperci, jak np. grupa Conflict Intelligence Team (CIT) nie wykluczyli, że publikacja była celowa i miała za zadanie sprowokować atak ukraiński. Taki atak miałby ułatwić Rosjanom określenie lokalizacji zachodnich wyrzutni używanych przez siły ukraińskie - ostrzegł CIT. (PAP)

zli/wr/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Komentarze (4)

dodaj komentarz
darius19
sa "ptokbenton..","moshe ex ajwaj". Etatowe trolle z farmy Putlera. To co zwykle. Ale nie o tym, ze Rosja napadla na UA i dostaje lomot od wielokrotnie mniejszego i slabszego sasiada. I ze to to Putin to im zaserwowal. Rosja to kraj bandycki. Im wieksze straty poniesie, tym mniejsze szanse ze agresor nie napadnie sa "ptokbenton..","moshe ex ajwaj". Etatowe trolle z farmy Putlera. To co zwykle. Ale nie o tym, ze Rosja napadla na UA i dostaje lomot od wielokrotnie mniejszego i slabszego sasiada. I ze to to Putin to im zaserwowal. Rosja to kraj bandycki. Im wieksze straty poniesie, tym mniejsze szanse ze agresor nie napadnie na nas w celu "denazyfikacji"
ptokbentoniczny2
W tytule powinno być chyba "władze Ukrainy", a nie same "władze". Czy my już podlegamy pod Ukrainę? A może Władze to nazwisko?
moshe_klotz
Cos slyszeli,
ale nie dokladnie
________________________
""15 Aug - RIA Novosti. Rosyjskie lotnictwo zniszczyło ponad stu zagranicznych najemników w obwodzie charkowskim - poinformowało dziennikarzy Ministerstwo Obrony Ukrainy.

"Wysokoprecyzyjna broń rosyjskich sił powietrznych trafiła w tymczasowy
Cos slyszeli,
ale nie dokladnie
________________________
""15 Aug - RIA Novosti. Rosyjskie lotnictwo zniszczyło ponad stu zagranicznych najemników w obwodzie charkowskim - poinformowało dziennikarzy Ministerstwo Obrony Ukrainy.

"Wysokoprecyzyjna broń rosyjskich sił powietrznych trafiła w tymczasowy punkt rozmieszczenia zagranicznych najemników w pobliżu osady Zołczew, obwód charkowski.

Zginęło ponad 100 bojowników z Polski i Niemiec, a ponad 50 zostało rannych" - napisano w raporcie.""
karbinadel
Przynajmniej jednak dobra wiadomość

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki