REKLAMA

Władze Lombardii: W rejonie Brescii zaczęła się trzecia fala epidemii

2021-02-23 14:25
publikacja
2021-02-23 14:25
fot. Corona Borealis Studio / Shutterstock

W rejonie Brescii w Lombardii na północy Włoch rozpoczęła się trzecia fala epidemii koronawirusa - ogłosił we wtorek doradca medyczny władz regionalnych. W całej tej prowincji oraz koło Bergamo zaostrzono restrykcje.

"W Brescii ewidentnie mamy do czynienia z trzecią falą" - oświadczył doradca władz Lombardii do spraw kryzysu sanitarnego Guido Bertolaso podczas posiedzenia samorządowej rady regionu.

Poinformował, że na oddziałach reanimacji w tamtejszych szpitalach podniesiono stan alertu w związku z dużym wzrostem liczby zakażeń i przypadków Covid-19 o ciężkim przebiegu.

Szef władz Lombardii Attilio Fontana postanowił zaostrzyć restrykcje w całej prowincji Brescia i w wielu okolicznych gminach, między innymi Viadanica, Predore San Martino, Sarnico, Villongo, Castelli Caleppio, a także w miejscowościach Credaro i Gandosso koło Bergamo. Zwiększone zostały też obostrzenia koło Cremony.

Dotyczy to zatem strefy, w której miało miejsce najsilniejsze uderzenie pierwszej fali epidemii przed rokiem.

Dodatkowe restrykcje przewidują zamknięcie przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów oraz przejście firm i urzędów na pracę zdalną wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. (PAP)

sw/ akl/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki