REKLAMA

Władze Białorusi zapowiadają karanie finansowania "destrukcyjnej działalności”

2021-01-26 16:01
publikacja
2021-01-26 16:01
Reuters

Karanie na Białorusi z mocy prawa nielegalnego finansowania „destrukcyjnej działalności” z zagranicy zapowiedział we wtorek mianowany tego dnia na stanowisko szefa Komitetu Kontroli Państwowej Wasil Hierasimau.

Hierasimau powiedział dzienikarzom, że mianując go, prezydent Alaksandr Łukaszenka zażądał, by Komitet działał ściśle zgodnie z prawem. „Jeśli kogoś skazujemy, to zgodnie z prawem, opierając się na obowiązującej w kraju odpowiedzialności. Dotyczy to m.in. nielegalnego finansowania destrukcyjnej działalności z zagranicy” – oznajmił.

Dodał, że Komitet Kontroli Państwowej nadal będzie realizować swoje wcześniejsze zadania, takie jak kontrola wydawania środków budżetowych.

W listopadzie Łukaszenka, odnosząc się do protestów w jego kraju, ocenił, że w akcjach biorą udział "bojówkarze, którzy nigdy nie odstąpią", bo są opłacani m.in. z "funduszy z Litwy, Polski, Ukrainy".

Na Białorusi od wyborów prezydenckich 9 sierpnia trwają akcje protestacyjne, których uczestnicy domagają się odejścia Łukaszenki i rozpisania nowych, uczciwych wyborów. (PAP)

mw/ jo/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Białoruś

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki