REKLAMA

Wkrótce pierwsze dymisje w rządzie Donalda Tuska

2008-04-17 06:55
publikacja
2008-04-17 06:55
Cezary Grabarczyk, Katarzyna Hall, Bogdan Klich, Barbara Kudrycka i Maciej Nowicki - to ministrowie, którzy mają zostać zdymisjonowani w sierpniu przez premiera - pisze "Dziennik". Gazeta powołuje się na informacje, uzyskane przez jednego z członków władz PO.

Jak podkreśla "Dziennik", większość zagrożonych ministrów to tak zwani "niepartyjni fachowcy". Mieli oni zapewniać PO poparcie środowisk, z których się wywodzą, a stali się nierzadko ich antagonistami.

Jednym z kandydatów do dymisji jest szefowa MEN Katarzyna Hall, która - według gazety- "przepadła" przy liście lektur szkolnych, tak jej poprzednik, Roman Giertych. Natomiast minister szkolnictwa wyższego i nauki, Barbara Kudrycka przez długie tygodnie przygotowywała reformę, przeciw której protestują najwybitniejsi fachowcy świata akademickiego. Jeśli chodzi o ministra środowiska, Macieja Nowickiego, to przyczyną jego zdymisjonowania ma być fakt, że nie panuje nad resortem. ęłęóSzefowi MON Bogdanowi Klichowi zarzucany jest natomiast brak odpowiednich reakcji na kryzysowe sytuacje w armii. Kłopoty ma także minister infrastruktury, Cezary Grabarczyk. Wiadomo, że wiele inwestycji na pewno będzie opóźnionych, a to w perspektywie Euro 2012 brzmi dla rządu fatalnie. Więcej na ten temat - w "Dzienniku".

Dz/mnr/MagM
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Kazek
POpłyną jak nic.A tak miało być pięknie.
~cor
wywalić tych CUDA_ków im wcześniej tym lepiej

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki