Wizz Air uruchamia nowe połączenia do Izraela, Norwegii i na Ukrainę

Wizz Air uruchomił połączenia na nowych trasach z Gdańska, Katowic, Wrocławia i Warszawy na Ukrainę (Odessa), do Norwegii (Molde) i Izraela (Ramon) - poinformował w poniedziałek węgierski przewoźnik.

(materiały dla mediów)

Przewoźnik wyjaśnił, że Odessa położona nad Morzem Czarnym jest trzecim co do wielkości miastem na Ukrainie. Niegdyś główny ośrodek ukraińskiego handlu. "Warte odwiedzenia jest zarówno stare miasto z parkami i operą, jak i nabrzeże z piaszczystymi plażami. To właśnie plaże Odessy zwykle uważane są za cel turystyczny podczas letnich wycieczek nad Morze Czarne" - podkreślono.

Molde w Norwegii jest nazywane też "Miastem Róż". "Znajduje się pomiędzy kilkoma imponującymi atrakcjami turystycznymi, takimi jak Romsdalseggen, Trollstigen i Atlantic Road. To urocze małe miasto fiordów z niepowtarzalnym klimatem. Położone nad fiordem Romsdalsfjord, Molde słynie z pięknej okolicy i wspaniałych widoków. Najbardziej znanym punktem widokowym jest Varden, skąd podziwiać można niezwykłą panoramę 222 górskich szczytów" - dodał Wizz Air.

Trzecie miasto do którego latać będą samoloty przewoźnika to Ramon. Położony na południu Izraela znajduje się w południowej części pustyni Nagew, w Dolinie Timna, w odległości około 18 km na północ od miasta Ejlat, które leży nad Morzem Czerwonym.

Wizz Air poinformował, że samoloty z Gdańska do Odessy i Molde będą latały w poniedziałki i w piątki. Do Odessy będzie można również dolecieć z Katowic (wtorek, sobota) i z Warszawy (poniedziałek, piątek). Ze stolicy turyście będą mogli dostać się również do Ramon (wtorek, czwartek, sobota).

"Z ogromną radością uruchamiamy nowe trasy z Polski łączące Gdańsk, Katowice i Wrocław z Odessą, Gdańsk z norweskim Molde oraz Warszawę z izraelskim miastem Ramon. To doskonała okazja dla naszych pasażerów podróżujących w celach biznesowych i turystycznych, aby odkrywać nowe miejsca na mapie Europy" - powiedziała cytowana w komunikacie Paulina Gosk z Wizz Air.

Węgierski przewoźnik oferuje obecnie 185 tras do 28 krajów z dziewięciu lotnisk w Polsce. Wizz Air w Polsce jest obecny od 2004 roku. W ciągu pierwszych 10 miesięcy br. roku przewoził ponad 8,8 miliona pasażerów na swoich polskich trasach, co stanowi 11 proc. wzrost rok do roku.

Wizz Air jest największą? niskokosztowa? linia? lotnicza? w Europie S´rodkowo-Wschodniej, której flota składa się? ze 120 samolotów latających z 25 baz na ponad 700 trasach łączących 152 lokalizacje w 44 krajach.

autor: Michał Boroń

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne