Wizja Brexitu spowalnia migrację do Wielkiej Brytanii

W związku z Brexitem imigranci z krajów Unii Europejskiej zaczęli opuszczać Wielką Brytanię i szukają pracy w innych państwach. Ostatnie dane pokazują, że Brytyjczycy muszą z tego powodu zmagać się z dużymi niedoborami kadrowymi. 

(fot. Toby Melville / Reuters)

Jedna czwarta obywateli Unii Europejskiej rozważa opuszczenie Wielkiej Brytanii w 2017 roku - podaje Chartered Institute of Personnel and Development. Oficjalne statystyki pokazują, że od września 2016 roku liczba pracowników spoza Zjednoczonego Królestwa maleje. Do czerwca 2016 roku kwartalnie przybyło do Wielkiej Brytanii ponad 60 tys. osób, a od czerwca do września 2016 roku liczba ta zmniejszyła się o połowę. 

Brytyjczycy zmagają się z brakiem rąk do pracy w produkcji, handlu oraz opiece medycznej - informuje The Guardian. Pod koniec ubiegłego roku przedstawiciele branży spożywczej powiedzieli, że zatrudnione z Unii Europejskiej osoby wyczerpują podstawowe zapotrzebowanie na wykwalifikowanych i niewykwalifikowanych pracowników i ostrzegli, że bez nich ceny żywności będą rosnąć. 

Rząd Wielkiej Brytanii nie zdecydował jeszcze, jakie obostrzenia zostaną nałożone na pracowników z Unii Europejskiej w związku z ograniczeniem swobodnego przepływu osób. 

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 0 ~oki

no cóż lemingów znów czeka casting na ojczyznę

! Odpowiedz
5 4 ~Sly

A co tam robi 1/4 obywateli UE - toż to ze 125 mln osób - gdzie oni ich poupychali??? A na serio - niech wracają bo potrzebni są tu w kraju - młodzi, wykształceni z doświadczeniem a brytole niech sobie na ich miejsce zaimplementują dzikie hordy szturmujące dzirę pod Kanałem "Angielskim".

! Odpowiedz
0 3 ~CVX

1/4 europejczyków pracujących w Wielkiej Brytanii a nie 1/4 populacji UE. Prostego tekstu nie rozumiesz a za komentarz się zabierasz?!

! Odpowiedz
0 2 ~eniu odpowiada ~CVX

Myślę, że rozumie. Jednak autor powinien to wprost napisać. W tej formie jest to dość komiczne.
A gdzie owi młodzi z wykształceniem tu się odnajdą? Jak moment po powrocie okaże się, że wszystkie stanowiska za sensowną kasę obsiadły miśki bez wykształcenia.

! Odpowiedz
1 5 ~Reporter

Co się stanie z Polakami mieszkającymi w GB, Niemczech itd. Jak Unia się rozpadnie? Przecież pomimo rozpaczliwej propagandy polityków światowych świat rozpada nam się na kawałki, to widać słychać i czuć. A prawa do emerytur? Świat zaczyna być coraz mniej przyjazny do przybyszy. Z tego co wiem to oni (Polacy) nie działają aby otrzymać obywatelstwo kraju pobytu, bo myślą że to im się należy jak psu micha. Myślę że będę duże niespodzianki, co najmniej większe tak jak teraz w USA.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 8 ~Reporter

„Brytyjczycy muszą z tego powodu zmagać się z dużymi niedoborami kadrowymi” Właśnie tego typu „uspokajające” argumenty słyszę od ludzi co jest ogromnym błędem. Bo oni np. w GB mają tabuny ludzi nie pracujących na zasiłkach i jak będzie bieda to to się radykalnie zmieni, po prostu pogonią nygusów do roboty albo pod most tak jak w USA teraz planują i skończy się bajka. W USA jest 48 milionów nygusów na zasiłkach a do pracy niby potrzebujemy Meksykanów, coś jest nie tak z tym „obrazkiem”

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~zez odpowiada ~Reporter

Nikogo nie pogonią bo te "nygusy" mają prawo wyborcze i każda partia która będzie chciała im przykręcić śrubę pożegna się z władzą. Demokracja!

! Odpowiedz
0 1 ~Reporter odpowiada ~zez

”Demokracja!” Nie rozumiesz sytuacji świata. Światowe grupy ”terroru demokratycznego” są w panice bo wykończyli świat i brak jest środków finansowych na dalsze życie w krainie iluzji i fantazji finansowej. Ps. Dziękuję za zainteresowanie.

! Odpowiedz
1 5 ~Misza

Mieszkam w Londynie od 12 lat. Ponad polowa Polakow tu mieszkajacych, ktorych znam, planuja powrot do Polski w ciagu 2 najblizszych lat. Kiedys tylko o tym w wspominali, teraz sa zdeterminowani.

! Odpowiedz
1 7 ~PasazerNostromo

Z Londynu to sie uciekalo juz 10 lat temu. Wszyscy moi znajomi porozjezdzali sie po pozostalych czesciach UK, ja nie wiem kto w tym zawszonym gniezdzie jeszcze sie meczy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne