REKLAMA

Wirtualna karta

2000-11-27 12:49
publikacja
2000-11-27 12:49
Wirtualna karta płatnicza Eurocard/MasterCard INVEST-BANKU jest kartą debetową, wydawaną do ROR INVEST-KONTO umożliwiającą dokonywanie zakupów do wysokości środków zgromadzonych na koncie i przeznaczoną do dokonywania transakcji bezgotówkowych - wszędzie tam, gdzie realizacja transakcji jest możliwa bez fizycznej obecności karty. Oznacza to, że wirtualną kartą INVEST-BANKU można dokonywać wyłącznie transakcji internetowych oraz transakcji typu MOTO czyli Mail Order & Telephone Order (zamówienia pocztowe i zamówienia telefoniczne). Są to tak zwane transakcje na odległość, podczas której użytkownik karty i sklep są w różnych miejscach podczas realizacji transakcji. Klient w ten sposób nie wychodząc z domu i bez użycia gotówki może dokonać zakupów w dowolnie wybranym miejscu.
Poza tym klienci będą powiadamiani o rozliczeniu transakcji dokonanej kartą wirtualną za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail) lub Krótkich Wiadomości Tekstowych (SMS).
Aby otrzymać wirtualną kartę należy założyć rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy INVEST-KONTO w jednej ze 120 placówek INVEST-BANKU i jednocześnie wystąpić z wnioskiem o wydanie tego typu karty. Po rozpatrzeniu przez bank wniosku można odebrać w jego placówce specjalną kopertę, zawierającą dane dotyczące karty: numer, datę jej ważności oraz specjalny kod CVC2 będący dodatkowym zabezpieczeniem transakcji dokonywanych kartą wirtualną.
Przy wydaniu wirtualnej karty płatniczej INVEST-BANK SA współpracował z Europay International oraz z PolCard SA. Twórcą założeń i specyfikacji wirtualnej karty płatniczej Eurocard/MasterCard, a także przepisów, których musi przestrzegać Bank wydający ten typ karty jest MasterCard, który jest strategicznym partnerem Europay International. PolCard we współpracy z INVEST-BANKIEM dokonał koniecznych modyfikacji systemowych pozwalających na zapewnienie funkcjonowania karty wirtualnej.
W Europie podobną kartę wydało dotąd tylko sześć banków.
Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Karty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki