REKLAMA

Winnicki: Trzeba wybudować mur, aby powstrzymać napór na naszą granicę

2021-09-30 22:27
publikacja
2021-09-30 22:27
Winnicki: Trzeba wybudować mur, aby powstrzymać napór na naszą granicę
Winnicki: Trzeba wybudować mur, aby powstrzymać napór na naszą granicę
/ Sejm RP

Jest tylko jedna metoda jak skutecznie powstrzymać napływ i ten napór na nasze granice. Wybudować mur z prawdziwego zdarzenia. Tego dzisiaj się domagamy - powiedział poseł Konfederacji Robert Winnicki w Sejmie podczas debaty o przedłużeniu stanu wyjątkowego w pasie przygranicznym. Dodał, że Konfederacja poprze wniosek przedłużeniu stanu wyjątkowego.

Sejm rozpatruje w czwartek wieczorem wniosek prezydenta Andrzeja Dudy ws. wyrażenia przez Sejm zgody na przedłużenie stanu wyjątkowego.

Podczas debaty poseł Konfederacji Robert Winnicki ocenił, że polska granica wschodnia "cieknie". "Jest szturmowana i niestety rząd nie podołał zadaniu jej uszczelnienia. Tylko dzisiaj potrącony został policjant, który chciał zatrzymać pojazd prowadzony przez z Gruzina z 13 obywatelami Iraku na pokładzie. Został potrącony, bo ci ludzie nie zostali zatrzymani na granicy" - powiedział.

"Codziennie zwiększa się napór na granice i ta granica jest niepilnowana. Wiemy to nie tylko dlatego, że Niemcy wyłapują setki osób, które przejechały przez całą Polskę, ale wiemy to z relacji mieszkańców woj. podlaskiego. Jestem posłem z tego województwa i ludzie cały czas donoszą mi o tym, że straż graniczna, chociaż dwoi się i troi, ich wysiłek jest heroiczny, jest wspierana przez policję i wojsko, nie jest w stanie upilnować tej granicy pozbawionej naturalnych barier" - mówił Winnicki.

W jego ocenie rząd zmarnował 30 dni stanu wyjątkowego. "A napór będzie się zwiększał. Będą oczywiście ofiary tej polityki Łukaszenki. Będą to ofiary za które odpowiedzialne jest nie tylko Łukaszenka czy Putin, ale za które odpowiedzialni są wszyscy ci, którzy wzywają do przyjmowania imigrantów i dają zachętę setkom tysięcy ludzi na cały świecie do ruszenia w tą podróż. To jest wasza odpowiedzialność" - zaznaczył.

"Jest tylko jedna metoda jak skutecznie powstrzymać napływ i ten napór na nasze granice. To jest wybudować tam ogrodzenie. Wybudować mur z prawdziwego zdarzenia, który będzie chronił szczelnie naszą granicę. Tego dzisiaj się domagamy" - powiedział.

Dodał, że Konfederacja poprze wniosek o przedłużenie stanu wyjątkowego "tylko dlatego, żeby przez kolejne 60 dni +pajace+ z Lewicy nie wskakiwali na plecy strażnikom granicznym".(PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Imigranci w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki