Winnicki: Konfederacja złożyła wniosek o unieważnienie wyborów

Konfederacja złożyła do Sądu Najwyższego protest wyborczy, domagając się unieważnienia wyborów parlamentarnych. Chcemy powtórzenia wyborów w niektórych okręgach - powiedział Robert Winnicki w niedzielę w Radiu Zet.

(fot. Michał Kość / FORUM)

"Chcemy powtórzenia wyborów w niektórych okręgach, w których w wyniku propagandy TVP nasi kandydaci nie zostali posłami" - powiedział Robert Winnicki w niedzielnej audycji w Radiu Zet.

Według ugrupowania, TVP bezprawnie nie wykonała prawomocnego postanowienia sądu dot. opublikowania przed wyborami sondaży, w których Konfederacja przekroczyła próg wyborczy.

"W związku z tym, że zwłaszcza telewizja rządowa dopuściła się rozlicznych manipulacji, połamania prawa wyborczego, dopuściła się tak naprawdę największego zamachu na wolne, demokratyczne wybory, jakie były po roku 1989, dlatego w tej sprawie będziemy interweniować" - zapowiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie jeden z liderów Konfederacji, prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki.

Michał Wawer z Konfederacji uważa, że to jest nie tylko "rażące złamanie prawa". "Tutaj doszło do otwartego zignorowania, zlekceważenia prawomocnego wyroku sądowego, naruszenia przepisów Kodeksu wyborczego. To nie było jakieś +nagięcie prawa, falandyzacja+, jakaś odmienna interpretacja, czy kruczek prawny. To było bezczelne zignorowania prawomocnego wyroku, bez podania jakiegokolwiek uzasadnienia, czy choćby próby usprawiedliwienia swojego zachowania" - podkreślił Wawer.

Robert Winnicki powiedział, że w trakcie kampanii wyborczej TVP w kontekście Konfederacji "zdarzało się nie tylko przemilczeć, ale też dużo nakłamać. Przegrali kilka procesów wyborczych, z których części nie wykonali".

"Gdyby TVP i ogólnie media rzetelnie informowały o kampanii Konfederacji, to mielibyśmy 8, 9, może 10 proc. głosów i nie 11 posłów, ale 45" - dodał Winnicki. "Teraz zaczęli nas zapraszać, ponieważ liczą, że nasi wyborcy zagłosują na kandydata PiS-u w najbliższych wyborach prezydenckich" - skomentował polityk. (PAP)

autor: Piotr Gozdowski

pgo/ wj/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
15 1 2kbb

PIS dobrze sobie radzi z Konfederacją... Od pierwszego posiedzenia Sejmu musi wskazać gdzie jest jej miejsce... Ci ludzie są nieprzewidywalni i będą chcieli wykończyć PIS aby przejąc od niego większość wyborców....

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 11 glos_rozsadku

Może wreszcie ktoś zrobi porządem z TVPis.

! Odpowiedz
8 18 karbinadel

Niespecjalnie poważam pana Winnickiego, ale dobrze, że ktoś głośno mówi o skandalicznej roli TVP w szerzeniu kłamstwa i nienawiści w Polsce

! Odpowiedz
3 8 and00

Dobrze że Schetyna oficjalnie przyznaje że TVN jest tak samo sterowane, i że ostatnio nagonkę na niego organizuje Tusk
Bo do niedawna oficjalna wersja PO była taka, że TVN jest niezależna i obiektywna
Jak Agorowe media :)
I Bodnar (RPO)

! Odpowiedz
4 10 glos_rozsadku odpowiada and00

TVN jest prywatną telewizją utrzymującą się samemu, TVPis publiczną, utrzymującą się z naszych pieniędzy. W TVN kłamią subtelnie. W TVPis bezczelnie jak za komuny.

! Odpowiedz
3 3 2kbb odpowiada and00

I bardzo dobrze że PIS tak pięknie rozgrywa PO... Osłabienie wizerunku tej partii i mediów "niezależnych" sterowanych z zagranicy i polskie służby specjalne wywodzące się z PRL pomogą PIS przeprowadzić ważne reformy w Polsce...

! Odpowiedz
3 4 glos_rozsadku odpowiada 2kbb

jakie to ważne reformy? Im zależy na mszczeniu się na komuchach, ale sami są jak komuchy. Za zemstę są gotowi poświęcić polską gospodarkę, zdemoralizować ludzi i wypłacić nieuzasadnione wyłudzenia żydowskie 447.

! Odpowiedz
6 11 willy_wonka

TVN- tylko Oni mówią prawdę, bbbuuuhhhhaaaa. No i jeszcze TVP za czasów PO(pustych obietnic). Wiadomości za czasów Kraśki, oraz rynsztokowy program niejakiego Pana Fox-a (czytaj Lisa) to był poziom nie z tej ziemi, bbbuuuhhhaaa...........

! Odpowiedz
4 9 karbinadel

Chyba zapomniałeś, że to TVP pokazała nagania do Sowy, które pogrążyły poprzedni rząd. Więc raczej nie była przesadnie służalcza wobec władzy. Dziś by udawali, że nie ma tematu

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil