Wigilia samotnych - jak ją spędzić?

Boże Narodzenie to święta bardzo rodzinne. Osoby, które nie mają bliskich, odczuwają wtedy samotność szczególnie dotkliwie. Najtrudniej jest im przetrwać Wigilię.

Szefowa Ośrodka Rozwoju Osobowości "Alcha" w Warszawie, Alicja Chlasta radzi, aby nie czekać aż nas ktoś zaprosi, lecz wykazać samemu inicjatywę. "Po prostu samemu urządzić Wigilię i zaprosić inne samotne osoby sąsiadów, przyjaciół czy znajomych, przypomnieć sobie o dalszych członkach rodziny, z którymi straciliśmy kontakt.

Alicja Chlasta powiedziała, że w ubiegłym roku była zmuszona spędzić święta w pojedynkę, i wtedy znalazła jeszcze inny sposób. Bo jak mówi można zorganizować sobie samotny, ale piękny wieczór wigilijny - przygotować tylko dla siebie pyszną kolację, później pojść na spacer, obejrzeć szopki w kościołach,a po powrocie poczytać książkę, która sprezentowaliśmy sobie pod choinkę. To samo zresztą dotyczy całych świąt Bożego Narodzenia.

A jeśli ktoś zdecydowanie woli być w towarzystwie, to może po prostu wprosić się do kogoś - przyjaciół czy znajomych, mówiąc im otwarcie, że ciężko jest spędzać ten świąteczny czas w pojedynkę.- radzi Alicja ChlastaŹródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~janusz

nic odkrywczego takie same rady stosuję a jak rodzina i najbliższa osoba odeszła ze świata a ja mam rom nie pójdę do bezdomnych a znajomi się wypinają bo są tak mało wartościowi dopiero wróciłem z Zakopanego ile można jeżdzić samotnie , skąd brać kolegów to dopiero trudne ?Niesłowność i niesolidność na forach społecznych.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~Bob

Trzeba mieć za co zrobić tą wigilie! Autor tego tematu nie wiele wie o życiu i mało przeżył!

!