Więźniowie z Wołowa szyją dziennie 7,5 tys. maseczek

Więźniowie osadzeni w Zakładzie Karnym w Wołowie na Dolnym Śląsku szyją dziennie 7,5 tys. maseczek. Dotychczas udało im się już wyprodukować 167,5 tys. maseczek. Osadzeni pracują po 12 godzin dziennie przez cały tydzień.

(Służba Więzienna)

Rzecznik prasowa Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej we Wrocławiu mł. chor. Karolina Okupniak poinformowała w środę PAP, że więźniowie z Zakładu Karnego w Wołowie nie pozostali bierni wobec sytuacji epidemicznej. 31 osadzonych pracuje przy produkcji maseczek ochronnych.

"W związku z ogłoszonym w Polsce stanem zagrożenia epidemicznego wywołanym przez wirus COVID-19 oraz ogromnym zapotrzebowaniem na środki ochrony osobistej od 13 marca Mazowiecka Instytucja Gospodarki Budżetowej Mazovia-Zakład Produkcyjny w Wołowie rozpoczęła produkcję maseczek ochronnych" - powiedziała pani rzecznik.

Dodała, że maseczki wytwarza 31 osadzonych zatrudnionych przez zakład produkcyjny. Pracują oni po 12 godzin dziennie przez 7 dni w tygodniu.

"Na potrzeby produkcji wykorzystuje się 3 szwalnie. Obecnie osadzeni szyją dziennie ok. 7,5 tys. maseczek. Dotychczas wyprodukowano 167,5 tys. sztuk" - powiedziała Okupniak.

Wcześniej rzecznik prasowa Dyrektora Generalnego Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska informowała, że więźniom w całym kraju udaje się wyprodukować miesięcznie około 1 mln maseczek, 40 tys. fartuchów, około 10 tys. kombinezonów ochronnych, a także 80 tys. litrów płynów dezynfekujących. W produkcję tych środków ochrony osobistej zaangażowani są więźniowie z 45 zakładów karnych i aresztów śledczych. (PAP)

Autor: Roman Skiba

ros/ lena/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 stefanw

Dokładnie - Panie Ziobro - proszę zaprząc 100 tys. więźniów do szycia masek. Czemu to jeszcze nie jest zrobione??? Chyba Miller jednak miał racje ...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil