Więzienie za atak na załogę karetki pogotowia

Na karę pięciu miesięcy pozbawienia wolności skazał Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich Adama M., który w marcu tego roku zaatakował ekipę pogotowia ratunkowego, która chciała mu pomóc. Wyrok jest nieprawomocny.

(fot. Dariusz Gorajski / FORUM)

Do zdarzenia doszło w pod koniec marca tego roku w Strzelcach Opolskich. Karetkę pogotowia wezwano do Adama M., który nieprzytomny leżał na ulicy. Kiedy na miejsce przyjechało pogotowie okazało się, że mężczyzna jest pijany.

Gdy tylko odzyskał przytomność, Adam M. zaatakował przechodnia, który mu pomagał, a następnie swoją agresję skierował na ratownika medycznego i towarzyszącą mu pielęgniarkę, grożąc im pozbawieniem życia. Gdy załoga karetki schroniła się w samochodzie, podsądny zaczął tłuc pięściami po drzwiach pojazdu, uszkadzając m.in. drzwi ambulansu.

W poniedziałek sąd uznał, że Adam M. dopuścił się czynu chuligańskiego i wymierzył mu karę pięciu miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo ma zapłacić tysiąc złotych nawiązki ratownikowi i pięćset złotych pielęgniarce oraz pokryć koszty naprawy ambulansu w wysokości 2,2 tysiąca złotych. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.