REKLAMA

Wietnam: „nowa normalność” w turystyce, koniec lockdownu w największym mieście kraju

2021-09-30 16:48
publikacja
2021-09-30 16:48
Wietnam: „nowa normalność” w turystyce, koniec lockdownu w największym mieście kraju
Wietnam: „nowa normalność” w turystyce, koniec lockdownu w największym mieście kraju
fot. Tang Trung Kien / / Shutterstock

Władze Ho Chi Minh, największego miasta Wietnamu, ogłosiły koniec lockdownu i stopniowe łagodzenie obostrzeń covidowych. Krajowa organizacja turystyczna zapowiada zaś przejście do „nowej normalności” i wznowienie podróży – podał w czwartek portal VNExpress.

Plan otwierania turystyki towarzyszy odchodzeniu od strategii „zero infekcji” na rzecz próby życia z koronawirusem przy zachowaniu środków ostrożności. Według Wietnamskiego Stowarzyszenia Turystyki wszyscy turyści i pracownicy sektora będą musieli być zaszczepieni lub posiadać dokumenty potwierdzające wyzdrowienie z Covid-19.

Wycieczki z biur podróży będą możliwe tylko w „zielonych strefach” o niskim zagrożeniu epidemicznym. Liczba gości w atrakcjach turystycznych i restauracjach będzie ograniczona, a hotele będą musiały dysponować pokojami do ewentualnej kwarantanny.

Władze Hanoi, stolicy Wietnamu, planują otwarcie turystyki w październiku, a centralna prowincja Thua Thien-Hue wznowiła już pracę atrakcji turystycznych po zaszczepieniu 85 proc. pracowników sektora. Nadmorskie miasto Da Nang planuje natomiast ponowne uruchomienie branży turystycznej dopiero w grudniu, gdy w pełni zaszczepionych będzie 80 proc. mieszkańców – podał VNExpress.

Od piątku surowe restrykcje koronawirusowe będą natomiast luzowane w Ho Chi Minh, które stało się epicentrum najnowszej fali zakażeń w Wietnamie. Po ulicach będą mogły chodzić osoby, które przyjęły co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw Covid-19 lub przebyły tę chorobę. Nie będzie im jednak wolno opuszczać miasta bez zezwolenia.

Punkty kontrolne wewnątrz miasta zostaną zlikwidowane, ale policja i wojsko będą dalej pilnowały przestrzegania przepisów – wynika z informacji VNExpress.

Pracę w ograniczonym zakresie będą mogły wznowić firmy z wszystkich branż, z wyjątkiem tych uznawanych za szczególnie narażone z powodu pandemii. Niektóre przybytki, w tym salony fryzjerskie i muzea, będą na razie działały na ograniczoną skalę, a restauracje będą mogły serwować tylko dania na wynos – zdecydowały władze miasta.

W Ho Chi Minh surowe restrykcje koronawirusowe obowiązują od ponad 120 dni. Od kwietnia, gdy w Wietnamie zaczęła się czwarta fala pandemii, w metropolii na Covid-19 zmarło około 14,6 tys. osób i wykryto ponad 380 tys. infekcji, czyli prawie połowę wszystkich potwierdzonych w całym kraju.

Obecnie ponad 95 proc. ludności Ho Chi Minh przyjęło już co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw Covid-19, a 45 proc. mieszkańców jest w pełni zaszczepionych – podał VNExpress. (PAP)

anb/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki