Wielkopolskie: udawali straż pożarną, aby przemycać papierosy

2018-04-18 09:07
publikacja
2018-04-18 09:07

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w pojeździe udającym wóz straży pożarnej przemycali papierosy. Gdyby ujawniony towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 300 tys. zł z tytułu niezapłaconych podatków.

/ fot. Nenov Brothers Images / YAY Foto

Rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. SG Rafał Potocki powiedział w środę PAP, że do zatrzymania mężczyzn doszło niedaleko Konina, w gminie Kleczew (wielkopolskie).

"Pojazd marki Renault Trafic stylizowany na straż pożarną miał być idealną przykrywką dla przemytników" tłumaczył Potocki.

"Samochód wyposażony w oryginalne lampy ostrzegawcze, wzbudził zainteresowanie funkcjonariuszy, gdyż boczne napisy nie wyglądały na autentyczne. Szybko okazało się, że w busie () znajdują się kartony z papierosami bez akcyzy" dodał.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili w samochodzie i zabezpieczyli 300 tys. sztuk papierosów bez akcyzy. Ich wartość została oszacowana na ponad 200 tys. zł.

W sprawie zatrzymano kierowcę pojazdu - 29-letniego mieszkańca województwa lubelskiego oraz pomagającego mu 60-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego. Zatrzymani mężczyźni liczyli, że dzięki temu, że pojazd do złudzenia przypominał wóz strażacki, unikną kontroli.

"Gdyby ujawniony towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 300 tys. zł z tytułu niezapłaconych podatków. Zatrzymanym za posiadanie obowiązkowego wyposażenia pojazdu uprzywilejowanego oraz elementów oznakowania pojazdu w postaci napisów, a także naruszenia przepisów kodeksu karno-skarbowego grożą kary grzywien" podkreślił Potocki.

Czynności w sprawie wykonują funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.(PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
1as
Całe szczęście, że wielu ludzi nie rozumie, jak się prowadzi obecne kontrole. Dzięki temu wpadają, bo myślą, że jak już wjechali z fajami, to luz....
and00
Nie do końca rozumiem. Czy na granicy Pl-D wróciły kontrolę? Przecierz co godzine setli aut przekracza granice bez niczego. Dlaczego Polska straż miała by przekraczać granice?
antek10
Coś jak Kośmider na Okęciu :-))

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki