REKLAMA

Wielkopolskie: GDDKiA zawarła umowę ws. rozbudowy krajowej jedenastki

2019-02-26 13:34
publikacja
2019-02-26 13:34
Wielkopolskie:  GDDKiA zawarła umowę ws. rozbudowy krajowej jedenastki
Wielkopolskie:  GDDKiA zawarła umowę ws. rozbudowy krajowej jedenastki
/ GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zawarła umowę na wykonanie opracowań projektowych dla rozbudowy drogi krajowej nr 11 na odcinku Podgaje - Jastrowie w Wielkopolsce. Umowa opiewa na niemal 1,2 mln zł.

Jak poinformowała we wtorek Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), inwestycja zlokalizowana jest w ciągu drogi krajowej nr 11, na odcinku Podgaje-Jastrowie, na terenie województwa wielkopolskiego.

Celem inwestycji jest rozbudowa drogi na długości ponad 11 km wraz z poprawą bezpieczeństwa ruchu oraz uporządkowaniem dostępności do drogi, zwiększeniem nośności nawierzchni do 11,5 tony/oś, poprawa równości podłużnej i poprzecznej, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, poprawa odwodnienia drogowego oraz segregacja ruchu rowerowego i pieszego" - podkreśliła Cieślak.

Umowa zawarta przez GDDKiA na wykonanie opracowań projektowych dla tej inwestycji opiewa na niemal 1,2 mln zł. Wykonawcą jest firma KFG sp. z o.o. sp.k. z Poznania. Na realizację zadania ma 450 dni od daty podpisania umowy do daty uzyskania prawomocnej decyzji ZRID (decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej). (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Budowa dróg i autostrad

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki