Wielkopolskie: GDDKiA zawarła umowę ws. rozbudowy krajowej jedenastki

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zawarła umowę na wykonanie opracowań projektowych dla rozbudowy drogi krajowej nr 11 na odcinku Podgaje - Jastrowie w Wielkopolsce. Umowa opiewa na niemal 1,2 mln zł.

Jak poinformowała we wtorek Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), inwestycja zlokalizowana jest w ciągu drogi krajowej nr 11, na odcinku Podgaje-Jastrowie, na terenie województwa wielkopolskiego.

Celem inwestycji jest rozbudowa drogi na długości ponad 11 km wraz z poprawą bezpieczeństwa ruchu oraz uporządkowaniem dostępności do drogi, zwiększeniem nośności nawierzchni do 11,5 tony/oś, poprawa równości podłużnej i poprzecznej, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, poprawa odwodnienia drogowego oraz segregacja ruchu rowerowego i pieszego" - podkreśliła Cieślak.

Umowa zawarta przez GDDKiA na wykonanie opracowań projektowych dla tej inwestycji opiewa na niemal 1,2 mln zł. Wykonawcą jest firma KFG sp. z o.o. sp.k. z Poznania. Na realizację zadania ma 450 dni od daty podpisania umowy do daty uzyskania prawomocnej decyzji ZRID (decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej). (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ pad/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil