Wielkopolskie: 73-latka oszukana na funkcjonariusza CBŚP straciła ponad 270 tys. zł

73-letnia mieszkanka Gniezna została oszukana metodą na funkcjonariusza CBŚP. Oszustka wyłudziła nie tylko oszczędności kobiety, ale namówiła ją jeszcze na zaciągnięcie kredytów. Kobieta straciła łącznie ponad 270 tys. zł.

Jak tłumaczyła w piątek asp. sztab. Anna Osińska z KPP w Gnieźnie, policja ku przestrodze informuje o szczegółach tego przestępstwa.

Tym razem oszustka podała się za oficera Centralnego Biura Śledczego Policji. Zadzwoniła na domowy telefon gnieźnianki przedstawiając się z imienia i nazwiska jako Maria Nowicka, podała też numer identyfikacyjny. Rozmowę zaczęła tak, by od samego początku utrzymywać ofiarę w niepewności i strachu. Tak, by nie była w stanie racjonalnie ocenić sytuacji, ani nikogo się poradzić wskazała policjantka.

Kobieta mówiła, że na dowód osobisty seniorki hakerzy chcą wziąć kredyt. Następnie namówiła ją do podania haseł i numeru do swojego konta bankowego. Kolejnym etapem było namówienie seniorki na wzięcie kredytów w różnych bankach. Oszustka przez cały czas była z seniorką w kontakcie, wydzwaniała do niej wielokrotnie - dodała Osińska.

73-latka straciła łącznie ponad 270 tys. zł.

Osińska przypomniała, że żaden mundurowy nigdy nie bierze pieniędzy; nigdy też osoba cywilna nie będzie brała udziału w żadnej policyjnej akcji, to jest niemożliwe.

Policja apeluje, by w przypadku podejrzanej rozmowy, podczas której rozmówca chce pieniędzy, należy natychmiast się rozłączyć. (PAP)

Autor: Anna Jowsa

ajw/ krap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne