Wielkopolscy policjanci udaremnili przemyt 3,5 mln sztuk papierosów

Wielkopolscy policjanci zatrzymali transport z przemytem 3,5 mln sztuk papierosów ukrytych w panelach ogniw fotowoltaicznych. Ciężarówka z nielegalnym ładunkiem miała trafić do Wielkiej Brytanii.

(fot. Krystian Maj / FORUM)

Transport został zatrzymany w okolicach Poznania w połowie września - policja ujawniła całą sprawę dopiero teraz. Aresztowano cztery osoby. Wartość strat Skarbu Państwa została oszacowana na około 4 mln. zł.

Biuro prasowe wielkopolskiej policji podało w piątek, że zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej funkcjonariusze KWP od dłuższego czasu badali sprawę grupy trudniącej się wprowadzaniem do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

"Pracujący nad sprawą policjanci ustalili miejsce przechowywania nielegalnego towaru, oraz sposób działania sprawców. Okazało się, że paczki papierosów bez akcyzy przemycane są do Wielkiej Brytanii w transportach paneli fotowoltaicznych" poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Funkcjonariusze przystąpili do działania, gdy transport z wyrobami tytoniowymi wyruszył z Wielkopolski w kierunku granicy z Niemcami. Auto zostało zatrzymane i skontrolowane przez policjantów i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w okolicach Poznania.

"Podczas sprawdzania naczepy policjanci znaleźli palety z panelami ogniw fotowoltaicznych. Wszystkie były oklejone foliami ochronnymi i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Po przyjrzeniu się poszczególnym panelom okazało się, że w obudowach mają one ukrytą przestrzeń, wypełnioną paczkami papierosów" podał Borowiak.

Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn zajmujących się magazynowaniem papierosów, pakowaniem i wysyłką transportów. Ujęty został też prawdopodobny organizator procederu, Rafał M. Wszyscy trafili do aresztu, grozi im trzyletnie więzienie.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Nawiązali w tej sprawie współpracę z funkcjonariuszami z Niemiec i Wielkiej Brytanii. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ js/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

    Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

  • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

    Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl