Wielki krach roku 1929 - największy kryzys w historii giełdy

To był pierwszy krach giełdowy, który odbił się tak wielkim echem i konsekwencjami w światowej gospodarce. Pod względem procentowej przeceny, kryzys doprowadził do najgorszej bessy w historii Stanów Zjednoczonych, po której indeks Dow potrzebował ćwierć wieku, aby odzyskać wartość sprzed załamania.

Dziesięć lat po zakończeniu I wojny światowej gospodarki wielu krajów znajdowały się w pełzającym kryzysie. Państwa europejskie z trudem odbudowywały swoje gospodarki po katastrofalnym dla nich konflikcie, który kontynuowany był na polu ekonomii drogą niszczących wojen cenowych destabilizujących światowy handel.


Bańka spekulacyjna

W tym samym czasie na Wall Street narastała bańka spekulacyjna. Wzrost akcji spowodował podniesienie wartości aktywów należących do inwestorów giełdowych. Banki udzieliły kredytów pod zastaw przewartościowanych akcji. Za pożyczki inwestorzy kupowali kolejne akcje i w ten sposób bańka coraz bardziej się nadymała. Wiele spółek, których walory notowały ogromny wzrost, było w rzeczywistości nic nie wartych i prowadziło niepewne interesy.

Krach

Wszystko zaczęło się w czwartek, 24 października 1929 r. Na początku tego dnia indeks na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych startował z poziomu 305,85 punktów, lecz w ciągu kilku godzin stracił 11%. Nie był to katastrofalny spadek, zresztą do zamknięcia sesji odrobił straty i zamknął się z 2% stratą. Niepokój wzbudziły jednak obroty, które były aż trzykrotnie wyższe niż zazwyczaj.

Kolejnego dnia nastąpiła stabilizacja, ale niepokój powrócił na giełdę już w poniedziałek, 28 października. Tego dnia, mimo olbrzymiej interwencji największych banków, które skupowały akcje z rynku, indeks spadł aż o 13%. Ten dzień nazywany jest "czarnym poniedziałkiem".

Po poniedziałku przyszedł wtorek, również zapamiętany przez inwestorów jako "czarny". Tego dnia spadki wyniosły kolejne 11% przy wciąż ogromnych obrotach - ponad 16 milionów akcji zmieniło właściciela. Do końca dnia indeks Dow spadł o 25% w stosunku do poprzedniej środy, a kapitalizacja zmniejszyła się o 30 miliardów dolarów, tj. 400 miliardów w przeliczeniu na dzisiejsze pieniądze.

Wielki Kryzys

Hossa na amerykańskiej giełdzie, trwająca nieprzerwanie od 1922 r. przyzwyczaiła wielu inwestorów, wśród których większość stanowili debiutanci do poczucia wiecznego wzrostu. Często kupowali oni akcje na kredyt, do którego spłaty zostali wezwani w momencie nastąpienia krachu. Nie mogli jednak sprzedać akcji, co kończyło się dla nich bankructwem. Ich niewypłacalność doprowadziła z kolei do spektakularnych bankructw kilku amerykańskich banków. 

W tych dniach, które rozpoczęły Wielki Kryzys, wielu inwestorów i bankierów, załamanych nagłą utratą zarobionych na spekulacji pieniędzy, rzucało się z mostów lub ze szczytów budynków.

W kolejnych miesiącach sytuacja się tylko pogarszała poprzez wpłynięcie na całą gospodarkę. Bezrobocie w USA wzrosło do 25%, pensje obcięto średnio o 42%. Panika z Nowego Jorku przeniosła się na inne światowe rynki, pogłębiając kryzysy gospodarcze na Starym Kontynencie. Ta sytuacja z kolei przyczyniła się do wzrostu popularności idei interwencjonizmu państwowego i rządów silnej ręki, których konsekwencje poznaliśmy na koniec kolejnej dekady.

Marcin Dobrowolski

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 24 open_mind

Jest pewne że cały światowy system finansowy sterowany jest zepsutym „GPS`em” z wesołym kierowcą w kabinie (FED) a kres jazdy ślepą uliczką to kwestia najbliższych „kilometrów”

! Odpowiedz
10 17 open_mind

I jakby nie mścić na Rosję i Putina to: Rosja nawet nie jest obciążona w małym ułamku procentem długów jak zachód, i posiada oraz ciągle kumuluje duże ilości złota i srebra. Zobaczymy kto wygra, dług czy fizyczne aktywa, ja myślę że mowa o złotym rublu nie jest pozbawiona podstaw!

! Odpowiedz
4 19 mb-1

Teraz scenariusz może być podobny. Giełda chińska jest przesiąknięta zakupami na kredyt, głównie drobnych ciułaczy. Krach również zawali gospodarki lokomotyw, głównie u nas na kontynencie Niemiec, które chyba ze 30% swojej produkcji pchają do Państwa środka. Wzrost populizmu u naszych zachodnich sąsiadów wiadomo czym się skończy. Szybko się mogą dogadać z Putinem, albo z jego następcą i mamy scenariusz gotowy jak w 39.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 8 kolumb1234

prawdziwy kapitalizm to nie gielda i banki to ULICA

! Odpowiedz
0 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
7 17 ~Reporter

W uproszczeniu zrozumienie obecnej tragedii finansowej świata i dlaczego musi nastąpić ogromne Sru: wchodzimy do dużego sklepu, czy placówki handlowej i widzimy ogrom towarów, samochodów i czego tam nie ma, prawda, fakt jest tego ogrom. Ale nie zdajemy sobie sprawy że znajduje się tam dzięki „zaufaniu w kredyt” że oto spłacimy kolejną ratę jaką my may obciążony swój budżet. Tak - To istny finansowy łańcuszek św. Antoniego. Handlowiec, dostawca, producent, kredytodawca i tak dalej każdy tylko podpisuje, że w zasadzie przeleje sumę jak dostanie od swojego kooperanta. A ostatni w tym łańcuszku jest Bankier kredytodawca który jest zarządcom bezwartościowych cyferek i czeka z niecierpliwością kiedy wpłacimy następną ratę naszej pożyczki wypracowaną „wydartą” w fizycznych finansowych dobrach aby mógł popchnąć dalej ten cykl i utrzymać w ruchu ten misterny plan. Dlaczego to jest obecnie tragiczne? Bo jesteśmy w momencie zerwania tego łańcuszka i nikt ale to dosłownie nikt nie będzie wstanie wyłożyć kredytu aby tą przerwę załatać. Mamy obecnie tego przykłady „miniaturowe” w świecie, i w sklepach półki które przypominają jak żywo nasze za czasów komuny, czyli ocet i musztarda, a prawdziwy handel po znacznie wyższych cenach przeniósł się do podziemia posługując się innymi środkami jak Fiat Money. Ps. Zwrócicie uwagę że ja piszę o kredycie, bo prawdziwych pieniędzy już dawno świat został pozbawiony.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 10 ~Adolf

Coś jest na rzeczy. W Stanach na markecie , naprawdę jest bardzo gorąco. Więc ?

! Odpowiedz
27 121 ~SONDA

Czy uważasz, że "wielkie kryzysy" są tworzone przez banksterów, aby przejąć za bezcen majątek ludzi?

Zielony - Tak
Czerwony - Nie

! Odpowiedz
10 32 ~Reporter

Kryzysy tworzą się przez chciwość także naszą gdzie łatwo dajemy się napuszczać na „łakocie' i podpisujemy się pod kredytem lekką ręką. Obecnego kryzysu świata już nikt nie kontroluje a to co mamy to walka - dosłownie o dni przetrwania!

! Odpowiedz
0 1 (usunięty) odpowiada ~Reporter

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
55 8 ~StanRS

Widzicie, "bankier" już nas przygotowuje. Kupujcie kaszę, mąkę i jedzenie na co najmniej 2 tygodnie, bo czeka nas kryzys gorszy niż w Zimbabwe i Wenezueli razem wziętych. Nie chcieliście głosować na PO i PSL tylko wybraliście faszyzm, to teraz będziecie mieli. I dzieci będą z głodu umierać na ulicach i nie pomoże nawet 500+, bo te "pieniądze" będą warte tyle co stara Gazeta Wyborcza sprzed roku.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 18 ~Reporter

Jak nie ogarnia się zagadnienia to tym bardziej nie powinno się z niego żartować.
Zaletą bycia inteligentnym jest to że zawsze można udawać kretyna! Tak? Natomiast odwrotny proces jest wręcz żałosny, w swym poczynaniu

! Odpowiedz
0 11 ~seth

obcięcie pensji o 40% to raczej coś co nie jest znane we współczesnym świecie.

! Odpowiedz
6 13 ~Reporter

„Wielki krach roku 1929 - największy kryzys w historii giełdy” Czyżby artykuł pojawił się przypadkowo? Nie sadzę, to delikatne ostrzeżenie że teraz będzie znacznie gorzej bo kryzys uderzy nagle i globalnie - co patrząc na obecne pełne półki w sklepach po prostu wydaje się niemożliwe - nie mieści się w głowach. Niestety światowy dług i derywaty już rozpoczęły taniec śmierci kredytu! A jak kredyt ustane to świat ma globalną Wenezuelę - Indie – Boliwia, obecnie Meksyk w parę dni. I nie pomoże nam nawet 1000 Trumpów. To jest nie do uniknięcia, obecnie tylko „kupujemy czas” poprzez dodatkowe zadłużanie świata. Tak teraz wiecie między innymi dlaczego władze co dzień wprost bombardują nas o wysokim stopniu zagrożenia ze strony Rosji i dlaczego nagle tyle US army znalazło się np. w Polsce. A ośrodki Fema camp USA są w pełnej gotowości do przyjęcia milionów internowanych. Obecnie nawet sklepy Walmart przerabia się pospiesznie na te ośrodki.
Link do Fema camp
https://hubalblog.wordpress.com/2016/06/30/fema-amerykanskie-obozy-koncentracyjne/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 10 ~dadasw

– FEMA ma prawo przejąć jakiekolwiek fundusze.
– Otoczyć kordonem bezpieczeństwa całe miasta.
– Zabrać jakakolwiek własność prywatna,od domów po samochody i budynki użytkowe włącznie.Oczywiście lista ta jest niemiłosiernie długa.
– Przejecie kontroli nad drogami i transportem. Lista jest długa.

! Odpowiedz
2 5 ~Reporter odpowiada ~dadasw

Czerwone łapki jakieś argumenty czy tylko strach was do tego skłania? Ps. Ja też nie jestem za odważny i dlatego zawsze spoglądam w przyszłość co się czai za rogiem, ale przykro to nie jest anioł z bogiem, bo ich już dawno odrzuciliśmy w swojej głupocie i arogancji.

! Odpowiedz
2 4 ~seth

e tam, wystarczy nie dać się wciągnąć w ich grę, a chciwi bankierzy sami się wykończą.

! Odpowiedz
4 2 ~Reporter odpowiada ~seth

„e tam, wystarczy nie dać się wciągnąć w ich grę” To tak jak byś trupowi powiedział nie daj się śmierci, „ogarnij” się proszę!

! Odpowiedz
0 4 ~Tarus odpowiada ~Reporter

„bo ich już dawno odrzuciliśmy w swojej głupocie i arogancji.” I za to przyjdzie nam zapłacić. Za głupotę zawsze się płaci i to boli.

! Odpowiedz
3 1 ~seth odpowiada ~Reporter

no tak faktycznie bo kredyty wciskają ludziom na siłę, łapią ich na ulicy niosą do banku i każą podpisać, najlepiej jeszcze we frankach...

! Odpowiedz
3 3 ~edek

Coś w tym musi być że niewielka grupa osób stoi za tym żeby akcje spadły tak nisko że odkupią sobie po najniższej cenie jakiej się da.
http://allegro.pl/show_item.php?item=6673456710

! Odpowiedz
4 12 ~gregorclegane

wszystkie wielkie wydarzenia są wywoływane celowo i to nie tylko w ekonomii (Pearl Harbour, WTC, ISIS itp/

! Odpowiedz
6 18 ~nsc

Ten kryzys wywołano celowo. Zaplanowano go już lata wcześniej.

! Odpowiedz
10 18 ~dr

Polska gielda to jeden wielki przekret - to jak ktos uczciwy i normalny ma tam grac? na gieldzie nastepuje przeplyw pieniedzy od naiwnych i zwyklych pracujacych ludzi do cwaniakow, ktorzy wiedza wczesniej lub ktorzy po prostu manipuluja rynkiem i ciagna go w strone w ktora chca, tak jak skopowski pawlikowski dmochowski kierułowie z bydgoszczy za pomoca cypryjskich spolek.
ludzie rozpracowywuja tych oszustow, pisza listy do knf i do gield, ale oni udaja, ze nie ma tematu, wszyscy wiedza o tych kanciarzach, nitk nie reaguje
polska gielda to taka sama afera jak amber gold, polisolokaty, opcje walutowe - ludzie , nie inwestujcie - tacy szarzy obywatele maja tylko tracic !!! to jest zaplanowane i za zgoda tych, ktorzy nami rzadza (ewentulanie za niewiedza, jesli nie za zgoda) -
dlaczego nie mowi sie o ludziach wywodzacych sie z bylych sluzb na gieldzie???? przeciez ludzie ze sluzb po upadku prl opanowali banki, rynek finansowy i gielde - dlaczego tym cisza??? manipulanci ciagna kurs, w ktora chca strone - to nie ma nic wspolnego z analiza techniczna ani fundamentalna - kurs jest tak ksztaltowany, aby zachecic drobnych graczy do wejscia na rynek, spekulancji maja juz wtedy akcje po nizszych cenach, gdy ulica sie nasyci, ale jest jeszcze spory popyt wtedy oni zarzucaja hurtem rynkiem sprowadzajac cene z powrotem na niziny, a ulica zostaje z bezwartosciowym papierem.
zobaczcie, jaki byl pogrom spolek w zeszlym roku na newconnect!! mase spadlo do zera !!! rozumiecie - do zera !!! a pieniadze zostaly u tych cwaniakow co drukowali i puszczali caly czas te akcje w ulice.
jestem drobny - pisalem o tych przeklretach na spolkach cyberaton, boruta, softblue - oni sie wszyscy znaja, razem sie kryja i podpisuja swoje przekrety za pomoca cypryjskich spolek
Polska gielda wyssala z uczciwym ludzi miliony, rozumiecie miliony !!! zlotych - jak ktos sie za to wezmie, to bedzie najwieksza afera finansowa w historii polskich finansowciesze sie, ze coraz wiecej osob w polsce zdajer sobie sprawe czym jest gielda - maszynka do drenowan ia drobnych graczy - kto rzadzi nei ma znaczenia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 15 ~ravglowienka

W Twoim komentarzu jest odpowiedź. Kto GRA na giełdzie (spekuluje) ten prędzej czy później przegrywa, nie ma to nic wspólnego z inwestowaniem. Inwestor minimalizuje ryzyko.

! Odpowiedz
21 17 ~Antylewak

2 wojna swiatowa byla konsekwencja pierwszej wojny swiatowej. Albo jej kontynuacja. Francja jest winna wybuchowi 2 wojny swiatowej poniewaz narzucila upokarzajace i nie mozliwe ekonomicznie warunki pokonanym niemcom. Kryzys amerykanski nie ma wiele do tego.

! Odpowiedz
7 18 ~Anylewak

To sie nazywa chciwosc.
Nie ma nic wspolnego z teoria kapitalizmu.

! Odpowiedz
13 15 ~Igor30

To jest właśnie kapitalizm - ma szczytne cele: alokacja dóbr od tych, co mają w nadmiarze do tych, co się dopiero rozwijają - wszyscy zarabiają - w rzeczywistości doprowadził do głodu i wojen, do tragedii (wybuch ii WŚ to jak najbardziej skutek Wielkiego Kryzysu). A my dzisiaj dalej sobie eksperymentujemy z kapitalizmem. Rozwarstwienie majątkowe mamy już największe w historii. Czym się to skończy tym razem? Krwawą rewolucją i kolejnymi dyktaturami? Oto do czego doprowadzi nas chciwość garstki ludzi. Tego się nie da utrzymać na dalszą metę. Tym bardziej, że biedna większość ogląda to całe bogactwo w internecie, w reklamach i także ma na nie ochotę. A kosmetyczne zmiany nie odpowiadają oczekiwaniom ...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 29 ~maximus

Chyba mylisz kolego kapitalizm z socjalizmem. Jesli uwazasz, że kryzysy na swiecie są bo jest kapitaizm to masz o ekonomii marne pojęcie. To właśnie regulacje i podatki powodują, że kapitalizm nie może sie rozwinąć. Przecież w USA o ile znasz sprawę, a zapewne znasz, bo zabierasz zdanie nie było wolnego runku. Bo jeśli za kapitalizm uznajesz takie pomysły jakie były wtedy w USA jak:
- podatek dochodowy
- ustalanie stóp procentowych przez FED
- rezerwę cząstokową banków co jest debilnym pomysłem
- zwiększanie wydatków rozdmuchanej administracji poprzez prace interwencyjne itd.
To nazywasz wolnym rynkiem? Co tu jest wolnego? Państwo sie wtrącało i dlatego kryzys był wielki, jakby sie nie wtrącało to bylby mniejszy i tyle.
A mówić, że ludzie w kapitaliźmie są chciwi i dlatego trzeba go zabronić to już nie skomentuję.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 11 ~Igor30 odpowiada ~maximus

Gdzie napisałem o tym, że kapitalizm powinien być zabroniony? Zwróć jednak uwagę, że kolejne kryzysy są coraz ostrzejsze, bo w rękach tej samej garstki ludzi skupia się coraz większe bogactwo. Kapitalizm ma wyraźną lukę i jest nią chciwość ludzka, nawet wśród tych, którzy mają więcej niż dość. Osobiście uważam, że najdoskonalszy jest model skandynawski, gdzie dozwolona jest działalność podmiotów prywatnych, ale państwo ma szerokie możliwości interwencji, a podatki są bardzo wysokie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 5 ~Miki odpowiada ~Igor30

Chciwością nazywasz dążenie do zysku i bogactwa ? Jak tak to Wenezuela jest idealnym krajem dla ciebie.

! Odpowiedz
5 6 ~wsx

bankrom nie wyszedł rating po ich myśli więc prze anal izowali i wypocili bzdet o wielkim- wykreowanym-przez-wiadomo-kogo kryzysie.

! Odpowiedz
8 12 ~arpo

konsekwencją tego krachu była 2 wojna światowa

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~Kleszcz

Kryzys był tylko jednym z czynników który pozwolił NSDAP przejąć władzę głównym powodem wybuchu wojny był traktat wersalki sam Keynes mówił że traktat może doprowadzić do kolejnego konfliktu.Historia się kłania.

! Odpowiedz
2 6 ~SEDZIASEC

wiekszy byl w krajach arbaskich 98% strat!!i jeszcze 2 inne byly wieksze!!honkong!

wiec nie ma co sugerowac ze ten byl najwiekszy w USA owszem jego rozmiwary byly w USA anjwieksze!


dzwignia wykonczyla wielu chciwych spekulantow wowczas!

! Odpowiedz
1 9 ~bieda

Czy sugerujecie że zbliża się powtórka ?

! Odpowiedz
11 21 ~Edward_G

Krach w 1929 i kryzys lat dwudziestych był bardzo precyzyjnie zaplanowany i przeprowadzony przez banki i głównych przekrętów tamtych czasów. Pierwsza próba krachu była przeprowadzona w 1907 przez J.P. Morgana. oczywiście w porozumieniu z pozostałymi wspólnikami w postaci Rothschildów i Rockefellerów. Szybko okazało się, że potrzebna jest instytucja. która będzie działać pozornie w imieniu rządu a tak naprawdę była i jest do dziś na usługach banków. W 1910 wymienione powyżej osoby i instytucje opracowały ustawę na mocy której w 1913 powstał FED. Od tej pory można było praktycznie bez ograniczeń manipulować podażą pieniądza czyli drukowaniem dolara bez pokrycia, który w tamtym czasie teoretycznie był jeszcze wymienialny na złoto. Dzięki dodrukowi zorganizowano hossę na początku lat dwudziestych, hossa była oczywiście ściśle kontrolowana przez banki, nieograniczona możliwość udzielania kredytów. Poza kontrolą było jeszcze złoto, które społeczeństwo miało jeszcze w skarpecie. Na to oczywiście banki też znalazły sposób. Szybko doprowadzono do krachu w 1929, oczywiście Rockefeller i wszyscy biorący udział w spisku wcześniej wycofali się z giełdy. Po krach można było wyperswadować społeczeństwu, że złoto, które trzymają w skarpecie będzie " bezpieczniejsze " w banku. Tak banki zrabowały praktycznie całe złoto pozostające w rękach społeczeństwa. W 1933 zniesiono wymienialność dolara na złoto.

Krach w 2008 przeprowadzono według tego samego scenariusza.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
15 10 ~Ulo

Po co tego gniota odgrzewacie? Nie macie lepszych artykulow czy moze rating nie pomysli.
Raczej oczekiwalbym analizy jak brak zmiany wplynie na gpw a nie straszenie kryzysem.
Info obratingu dajcie jako pilne aby historii stalo siebzadosc.

! Odpowiedz
2 37 ~ravglowienka

Kto zapomina o wydarzeniach z przeszłości skazany jest na porażkę.

! Odpowiedz
4 9 ~Ulo odpowiada ~ravglowienka

To ja proponuje jeszcze: Kto wiatr sieje ten zbiera burze.

W sam raz do obecnej sytuacji

! Odpowiedz
0 1 ~gib odpowiada ~ravglowienka

Oraz na powtórkę z historii. Nie dzieje się czasem teraz podobnie. Kryzys z 2008-2009 i mamy AD 2016-2017 - Brexit, Trump, LePen, AfD.

! Odpowiedz
0 14 ~most

Wchodzimy w okres rosnącej inflacji, co przełoży się na podwyżki stóp - pieniądz wkrótce stanie się droższy, i równocześnie dobra kapitałowe zmniejszą swoją wartość wyrażoną w pieniądzu. Rozważmy zdeponowanie w banku 100zł na 2% lub inwestycję w np maszynę za 100zł która przyniesie po roku 2zł zysku (rentowność 2% w skali roku), pomijając ryzyka lokaty i maszyny inwestycje te są względem siebie równoważne. Pytanie co się stanie gdy stopy pójdą w górę? Gdy stopy idą w górę np do 10%, ta sama maszyna która zawsze przyniesie nam 2zł w skali roku jest już warta tylko 20zł (ubyło z maszyny 80zł)! Bo alternatywą dla niej jest 20zł na lokacie które również po roku przyniosą nam 2 zł czyli 10% w skali roku. Ten przykład obowiązuje bezpośrednio dla akcji i w pewnym sensie dla obligacji których rentowność będzie rosnąć im mniejszy kupon a większe dyskonto, im dłuższy czas do wykupu, itd, a artykuł jest zapewne adresowany do ludzi którzy mają kredyt, a nie są zbyt otrzaskani z ekonomią, czy finansami. ;) Co najważniejsze, w tym roku nie grożą nam zapewne jeszcze podwyżki stóp, ale one kiedyś nadejdą...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 15 ~przytomny odpowiada ~most

bardzo trafne. Z tym, że giełda to nie tylko ekonomia ale i teatr/psychologia/kasyno. Zresztą w XXI wieku fundamenty straciły znaczenie i giełda bardziej przypomina kasyno.

! Odpowiedz
5 11 ~jl odpowiada ~ravglowienka

Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie.

George Santayana

! Odpowiedz
1 2 ~ravglowienka odpowiada ~jl

Tak to chyba w oryginale brzmiało właśnie

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
WIG -0,66% 55 244,68
2019-12-11 11:34:00
WIG20 -0,87% 2 036,17
2019-12-11 11:49:45
WIG30 -0,85% 2 339,97
2019-12-11 11:49:00
MWIG40 -0,26% 3 810,12
2019-12-11 11:34:45
DAX 0,05% 13 076,76
2019-12-11 11:46:00
NASDAQ -0,07% 8 616,18
2019-12-10 22:03:00
SP500 -0,11% 3 132,52
2019-12-10 22:08:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.