Wielkanoc i zmiana czasu - będą przerwy w bankach

redaktor Bankier.pl

W świąteczny weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Niektóre banki poinformowały już swoich klientów, że przesunięcie wskazówek zegara wymaga odpowiednich prac modernizacyjnych ich systemów bankowości internetowej. W najbliższych dnia z przerwami w dostępie do konta będą musieli liczyć się klienci Banku Zachodniego WBK, Banku Pekao, ING Banku Śląskiego, Toyota Banku i Volkswagen Banku.

Klienci pięciu banków nie będą mogli skorzystać z niektórych usług. Ograniczenia wystąpią nie tylko w dostępie do systemy transakcyjnego banku. Problemy związane z pracami technicznymi obejmą również wypłaty z bankomatów, kontakt z infolinią, a nawet płatności kartowe.

Zmiana czasu da się we znaki klientom banków
Zmiana czasu da się we znaki klientom banków (fot. lucadp / YAY Foto)

Bank Zachodni WBK

Zmiana czasu z zimowego na letni wpłynie na dostęp klientów Banku Zachodniego WBK do ich kont. Przerwę zaplanowano na noc z soboty 26 marca na niedzielę 27 marca. Bank zablokuje przyjmowanie wszystkich transakcji w BZWBK24 oraz w systemie Przelew24 – od godz. 0:30 do 3:00.

Bank Pekao

W podobnych godzinach dostęp do systemu transakcyjnego zostanie wyłączony dla klientów Banku Pekao. Prace serwisowe zostały zaplanowane na niedzielę 27 marca w godz. 01:30 (czasu zimowego) – 3:30 (czasu letniego). W tym czasie nie będzie możliwości logowania do Pekao24 i usług maklerskich.

ING Bank Śląski

Największy pakiet serwisowy przygotował ING Bank Śląski. W niedzielę wielkanocną Bank wyłączy dostęp do systemu transakcyjnego od 1:00 (czasu zimowego) – 4:00 (czasu letniego). Utrudnienia dotyczą także klientów bankowości korporacyjnej ING Business.

Instytucja wyłączy także bankomaty i wpłatomaty własne. Niedostępne będą przelewy oraz mogą wystąpić problemy z akceptacją kart płatniczych wydanych przez bank. Karty przedpłacone będą całkowicie wyłączone.

Ograniczenia wystąpią również w świąteczną sobotę. Przelewy zewnętrzne zlecone po godz. 15:00 zostaną zrealizowane dopiero w poniedziałek wielkanocny. Przelewy wewnętrzne zostaną zrealizowane tego samego dnia, ale ich księgowanie będzie datowane na 28 marca.

Toyota Bank

W Toyota Banku klienci nie będą mogli dodzwonić się na infolinie w świąteczne dni. Telefoniczna Obsługa Klienta zostanie wyłączona o 17:00 w Wielki Piątek, a włączona dopiero we wtorek 29 marca. Kanał internetowy i Automatyczny Serwis Telefoniczny mają działać bez utrudnień.

Volkswagen Bank

Doradcy telefoniczni dostali również wolne w Volkswagen Banku. Konsultanci nie podniosą słuchawek w sobotę 26 marca. Podobnie jak w Toyota Banku, klienci będą mogli bez przeszkód skorzystać z infolinii automatycznej i obsługi internetowej.

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 ~Dajla

KIEDY SIE SKONCZY TEN NEOKOLONIALIZM BANKOWY W POLSCE???

http://www.prawy.pl/z-kraju/8311-neokolonializm-po-bankowemu


GDZIE JEST POLSKI RZAD???

! Odpowiedz
0 0 ~polskidziad

w Rumunii!.....

! Odpowiedz
1 1 ~IT_MAN

"Są tylko dwie kategorie prawdziwych bandytów: prawnicy i bankierzy" - stara amerykańska mądrość.

Warto obejrzeć:

Tajemnica ratowania banków: https://www.youtube.com/watch?v=zDtOouqU5nQ

Islandia kryzys bankowy: https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1421914688&x-yt-cl=84503534&v=afx5_Vw3edQ#t=955

! Odpowiedz
3 1 ~BGP

Banki to zalegalizowana lichwa. Pożyczają pieniądze majac z 10% tego co pożyczaja. Poźniej oczywiście musisz oddać 100%.
Czyli zarabiaja:
1. Na oprocentowniu WIBORu
2. Na marży
3. 90% kasy ktorej nigdy nie mieli

! Odpowiedz
0 1 ~Zenek

geniusz

! Odpowiedz
0 2 ~Vimes

Czemu widzę tu logo vlc?

! Odpowiedz
4 9 ~oko

Zeby tak jeszcze PIS miał odwagę zrezygnować ze zmiany czasu, bo na te miękkie rury z peło na smyczy merkelowej to nawet splunąć nie warto.

! Odpowiedz
0 0 ~jadzia

splun

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl