Wielka awaria energetyczna w Warszawie

W dużej części Warszawy nie ma prądu. Prawdopodobnie awarii uległa jedna z magistral zasilających miasto. Chodzi o linię 110 kV - powiedział rzecznik STOEN (stołecznej energetyki) Jacek Filipowicz. Świadkowie mówią, że na zachodzie miasta nastąpił błysk, a po nim zgasło światło.

Awaria została już usunięta w części Mokotowa oraz na Ochocie. Wcześniej prądu nie miały następujące dzielnice: część Ochoty, duża część Woli, Włochy, część Mokotowa i Ursynowa oraz Wilanów. Przyczyna awarii nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo jak długo potrwa naprawa.

Ulice są zupełnie ciemne, bo nie palą się latarnie. Są zakłócenia w komunikacji: chodzi o metro i tramwaje. W wyniku awarii wstrzymano przyloty i odloty samolotów na lotnisku Okęcie. Uruchomione wprawdzie zasilanie awaryjne, ale było ono niewystarczające do startów i lądowań w tych warunkach. Część samolotów była kierowana do innych miast.

W wielu sklepach personel nie wpuszcza klientów, w obawie przed kradzieżami. Nie słychać kilku stacji radiowych.

Z najnowszych informacji wynika, że na lotnisku Okęcie został już wznowiony ruch lotniczy, a w mieście stopniowo przywracany jest prąd. Jeździ już metro.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil