REKLAMA
Tylko u nas

Wielka Brytania zakazuje importu kawioru i srebra z Rosji

2022-04-21 18:57
publikacja
2022-04-21 18:57
Wielka Brytania zakazuje importu kawioru i srebra z Rosji
Wielka Brytania zakazuje importu kawioru i srebra z Rosji
fot. Sergei Fadeichev / / FORUM

W ramach kolejnej rundy sankcji nałożonych na Rosję w związku z napaścią na Ukrainę Wielka Brytania zakazała w czwartek importu kawioru i innych wysokiej klasy produktów z Rosji, zaś cło importowe na kolejne grupy produktów podniosła do 35 proc.

Oprócz kawioru zakazem importu objęte są także srebro i produkty z drewna, a wśród tych, które zostały obłożone podwyższoną stawką celną, są diamenty i kauczuk. Łączna wartość importu tych produktów wynosiła do tej pory 130 mln funtów rocznie. Ponieważ już w połowie marca podwyższono stawki celne na 19 innych grup towarów, oznacza to, że zakazami importu lub wyższymi stawkami objęty jest import o wartości ponad miliarda funtów.

"Wielka Brytania nadal stoi ramię w ramię z Ukrainą i ściśle współpracuje z naszymi zagranicznymi partnerami, aby wyrządzić reżimowi (Władimira) Putina jak największe szkody, ograniczając środki i fundusze potrzebne mu do prowadzenia tej nielegalnej wojny. Korzystamy z każdej możliwej okazji, by zwiększyć presję w celu izolacji rosyjskiej gospodarki, a te kolejne środki jeszcze bardziej dokręcą śrubę, zamykając lukratywne drogi finansowania machiny wojennej Putina" - oświadczyła minister handlu międzynarodowego Anne-Marie Trevelyan.(PAP)

bjn/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (5)

dodaj komentarz
darius19
to akurat ma znaczenie symboliczne. Ale... Biden (z ktorego sie trolle nasmiewali) wlasnie wykopal ruskie i uzywane przez ruskie podmioty - statki z portow US. Kop w Putina.
zoomek
po prostu inni skorzystają, tak działa świat
darius19 odpowiada zoomek
"zoomek" etatowy od Putina. Rosja kraj bandycki - jest odcinana od systemu swiatowego handlu. Zostaly jej Chiny Indie i jeszcze sporo innych. Putin to zgotowal i zbiera kopy. Rosja razem z nim. Trolle napisza - nic to. Bo co maja napisac? Ze Armia Czerwona morduje i niszczy? po hitlerowsku
jaszczura odpowiada (usunięty)
nie trolluj dla putina

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki