REKLAMA

Wielka Brytania: rząd przeciw drugiemu referendum ws. niepodległości Szkocji

2016-07-15 11:17
publikacja
2016-07-15 11:17

Brytyjski minister ds. Szkocji David Mundell oświadczył w piątek, że mimo decyzji Brytyjczyków o wyjściu z Unii Europejskiej Szkocja nie powinna organizować drugiego referendum niepodległościowego.

fot. / / YAY Foto

"Oczywiście można by było przeprowadzić kolejne referendum w sprawie niepodległości (Szkocji), ale kluczowym problemem jest to", czy powinno się je przeprowadzić - oświadczył Mundell w wypowiedzi dla radia BBC, dodając, iż "dla niego jest jasne", że nie powinno być drugiego referendum w tej sprawie.

Minister podkreślił też korzyści, jakie czerpie Szkocja z przynależności do Zjednoczonego Królestwa.

W referendum 23 czerwca większość Brytyjczyków zagłosowała za wyjściem kraju z UE, ale aż 62 proc. Szkotów sprzeciwiło się w tym głosowaniu Brexitowi. Rząd szkocki zapowiedział, że zrobi wszystko, by zapobiec wyjściu Szkocji ze Wspólnoty i nie wykluczył powtórzenia swojego referendum w sprawie secesji od Wielkiej Brytanii. W poprzednim plebiscycie w 2014 roku większość Szkotów opowiedziała się za zachowaniem unii politycznej z Londynem.(PAP)

ulb/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~ichsprawa
Kluczowe są sondaże. Szkocka Partia Narodowa na pewno zleca badania i pewnie wychodzą one nie po ich myśli. Szkoci nie chcą niepodległości. Dlatego temat ucichł. W referendum które się odbyło 55% Szkotów opowiedziało się za zostaniem przy UK, przy czym frekwencja była sporo wyższa niż w referendum unijnym.
~Zdzicho
Szkoci to tacy biedniejsi kuzyni Anglikow .Przez wieki przyzwyczaili sie do zycia na dotacjach . Teraz gdy dochody z ropy i gazu sie skonczyly , kto ich wezmie na utrzymanie .Oczywiscie najlepiej jest brac pieniadze od dwoch panow, Anglii i EU.
~chow
Skoro nie dostaje od Angoli to po co dalej z nimi trzymać, dla przyjaźni? To przyciesz obce pojęcie dla Angoli!!
~autor
Zrobić referendum czy ma być drugie referendum.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~autor
Polski jenzyk, trutny jenzyk
~pikuś
Typowy artykuł bez treści, pod linkiem ściągajacym zainteresowanie I WPROWADZAJĄCYM W BŁĄD.
Gdzie standardy, Bankierze.pl?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki