REKLAMA

Wielka Bankowa Bessa

Krzysztof Kolany2020-09-25 16:48główny analityk Bankier.pl
publikacja
2020-09-25 16:48
fot. pathdoc / Shutterstock

W ostatnich dniach notowania banków znowu spadają i dotyczy to zarówno kredytodawców z Europy, jak i banków notowanych na warszawskiej giełdzie. Powody, dla których inwestorzy nie chcą w ogóle ruszać akcji banków są trzy - mówi Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl.

Źródło:
Krzysztof Kolany
Krzysztof Kolany
główny analityk Bankier.pl

Analityk rynków finansowych i gospodarki. W zakresie jego zainteresowań leżą zarówno Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, jak i rynki zagraniczne: Nowy Jork, Londyn i Frankfurt. Specjalizuje się w rynkach metali szlachetnych oraz monitoruje politykę najważniejszych banków centralnych. Analizuje wpływ sytuacji gospodarczej na notowania akcji, kursy par walutowych i ceny surowców. Jest trzykrotnym laureatem organizowanego przez NBP prestiżowego konkursu im. W. Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych w kategoriach dziennikarstwo internetowe (2010) oraz polityka pieniężna i stabilność finansowa (2018 i 2019). Otrzymał także tytuł Herosa Rynku Kapitałowego 2016 przyznawany przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Tel.: 697 660 684

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (11)

dodaj komentarz
summit
Ciekawe co p. redaktor powie jak akcje banków pójdą do góry ...?!
xiven
banki żyją z systemu opartego na długu a system ten od ciężarów długu zdycha, współczesne banki upadną razem z nim a ich miejsce zastąpią inne banki o innych modelach biznesowych
lisektulisek
Powiedział, co wiedział, czyli nic konkretnego. Ostatnio nie było żadnych negatywnych informacji na rynku, które by tak zdołowały kurs banków. W piątek większość akcji banków osiągnęło nowe minimum. Po prostu GPW podąża za ogólnym trendem światowym. Na spadki reaguje z dwojoną siłą, a jak są wzrosty to lekko Powiedział, co wiedział, czyli nic konkretnego. Ostatnio nie było żadnych negatywnych informacji na rynku, które by tak zdołowały kurs banków. W piątek większość akcji banków osiągnęło nowe minimum. Po prostu GPW podąża za ogólnym trendem światowym. Na spadki reaguje z dwojoną siłą, a jak są wzrosty to lekko odreagowuje. Aż strach pomyśleć, co będzie jak nastąpi globalna korekta albo bessa.
adam1ad
Minusem dla banków są stopy procentowe i brak dywidendy w tym roku.
Sporo kapitału pochodzi od funduszy, które w swojej polityce koncentrują się głównie na dywidendzie i jej brak spowodował wyprzedaż akcji.
Wzrost raczej w przyszłym roku (albo w 2022).
Jak będzie dywidenda 4-7% a lokaty po 1-3%.
stankarp odpowiada adam1ad
O tych 3% maże od 2011r. Fed ma nic nie robić do 2023. Za akapitem o fundach zgadzam się jak najbardziej. Dzięki (Na Węgrzech ostanio podnieśli stopy, my hyba musimy podnieść ręce i wybrać nowego prezesa NBP).
kalejdoskop1
To wideo jest kompletnie niewidoczne na stronie.
zbyszek_
Nie prawda. Powody sa cztery!
atx
a co NATO Banksy?
...już coś zmaluje na niejdnym banksie
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki