REKLAMA

Większość Amerykanów pesymistycznie widzi przyszłość kraju [Sondaż]

2021-07-25 15:39
publikacja
2021-07-25 15:39
Większość Amerykanów pesymistycznie widzi przyszłość kraju [Sondaż]
Większość Amerykanów pesymistycznie widzi przyszłość kraju [Sondaż]
fot. Kit Leong / / Shutterstock

Optymizm Amerykanów co do kierunku, w którym zmierza kraj w przyszłym roku spadł od maja o prawie 20 pkt. proc. W maju ponad jedna trzecia badanych była pesymistami, obecnie jest to większość - wynika z sondażu przeprowadzonego przez ABCNews/Ipsos.

Po 100 dniach rządów prezydenta Joe Bidena ludzie byli optymistycznie nastawieni wobec nadchodzącego roku, jednak obecnie, po sześciu miesiącach, ich optymizm w sprawie kierunku, w którym, zmierza kraj, spadł o prawie 20 pkt. proc.

Większość Amerykanów (55 proc.) twierdzi, że jest pesymistycznie nastawiona co do tego kierunku; jest to wyraźna zmiana w porównaniu do jednej trzeciej (36 proc.) w sondażu, którego wyniki opublikowano 2 maja. W sondażu tym Amerykanie byli bardziej optymistyczni niż pesymistyczni.

Spadek optymizmu jest wyraźny wśród Demokratów, Republikanów i niezależnych. Wśród Demokratów i Republikanów spadł on o ok. 20 pkt. proc., a wśród niezależnych - o 26 pkt. proc.

Wśród Demokratów 7 na 10 osób (71 proc.) dalej ocenia optymistycznie kierunek rozwoju kraju w najbliższych 12 miesiącach. Jest to jednak znacznie mniej niż prawie powszechna (93 proc.) aprobata Demokratów sposobu, w jakim prezydent Biden radzi sobie z pandemią.

Przytłaczająca większość (88 proc.) Demokratów popiera sposób, w jaki prezydent poradził sobie z ożywieniem gospodarczym, ale podziela tę opinię tylko około połowa (49 proc.) niezależnych i 16 proc. Republikanów.

Mniej niż 4 na 10 Amerykanów aprobuje postępowanie prezydenta wobec problemów imigracyjnych i sytuacji na granicy amerykańsko-meksykańskiej, a także przestępczości i przemocy z użyciem broni. Stanowisko Republikanów w tych kwestiach spotyka się z dezaprobatą działań głowy państwa na poziomie od 86 do 92 proc., tym bardziej że przestępczość i przemoc rośnie zwłaszcza w miastach rządzonych przez Demokratów - wynika z sondażu.

Wycofanie przez prezydenta wojsk amerykańskich z Afganistanu aprobuje ponad połowa obywateli - 55 proc.

Amerykanie, pytani, jak dobrze Biden wywiązał się ze swych obietnic wyborczych, są podzieleni. 52 proc. badanych jest zdania, że wykonał świetną lub dobrą robotę i obietnic dotrzymuje, a 47 proc. uważa, że wykonał niezbyt dobrą lub słabą robotę. (PAP)

jo/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
kozey
Komuś tam na świecie zależy, żeby osłabić i rozebrać narody jeden po drugim. Potem państwa przejmą rolę produkcji obywateli. Staniemy się rojemy, ale przynajmniej produkcja CO2 będzie ładnie opanowana.
and00
Ja też słabo ich widzę
Wypieranie się tradycji, piętnowanie założycieli za posiadanie niewolników, i brak szacunku do Murzynów, zmiana nazwy zwierząt z ideologicznych powodów...
Szaleństwo
Tak jak UE USA się kończy

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki