REKLAMA

Wiceprzewodnicząca PE wzywa do zablokowania środków unijnych dla Węgier i Polski

2021-07-20 12:10
publikacja
2021-07-20 12:10
Wiceprzewodnicząca PE wzywa do zablokowania środków unijnych dla Węgier i Polski
Wiceprzewodnicząca PE wzywa do zablokowania środków unijnych dla Węgier i Polski
/ Unia Europejska

Wiceszefowa Parlamentu Europejskiego Katarina Barley w wypowiedzi dla niemieckich mediów wezwała do zablokowania środków unijnych dla Węgier i Polski. Jej zdaniem szczególnie w tym pierwszym kraju nie można już mówić o „warunkach demokratycznych”. We wtorek Komisja Europejska zaprezentuje doroczny raport ws. praworządności w krajach UE.

"Komisja (Europejska) powinna działać niezwłocznie i zablokować fundusze unijne, przede wszystkim Węgrom, ale także Polsce" – powiedziała Barley gazetom grupy medialnej Funke; jej wypowiedź została opublikowana we wtorek. Dodała, że „w obu tych państwach mamy do czynienia z deficytami w zakresie przestrzegania demokratycznych zasad”, a "sytuacja się pogarsza, zarówno na Węgrzech, jak i w Polsce".

Zdaniem Barley zablokowanie środków unijnych uderzyłoby przede wszystkim w rządy obu państw, a nie obywateli. Najgroźniejsza jej zdaniem jest sytuacja na Węgrzech, za co wini premiera Viktora Orbana. „On i jego rząd dokonali tak poważnych zmian we wszystkich filarach demokracji, że nie można już tam mówić o demokratycznych warunkach” – uważa Barley.

Krytycy zarzucają zarówno węgierskiemu, jak i polskiemu rządowi, wywieranie wpływu na wymiar sprawiedliwości niezgodne z unijnymi standardami. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała na początku lipca, że jesienią rozpoczną się pierwsze postępowania, które mogą doprowadzić do cięcia środków unijnych dla takich krajów jak Węgry i Polska.

Komisja Europejska opublikuje we wtorek w Brukseli swój roczny raport na temat praworządności w państwach członkowskich.

Marzena Szulc (PAP)

mszu/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Powiązane: Polska kontra Unia Europejska

Komentarze (32)

dodaj komentarz
kimdzonk
zablokować, zabrać wszystko, a jak się nie podporządkują to alles Polaken do Konentrazion Lager i zagłodzić .!.. albo rozstrzelać co dziesiątego, a wszystko w imię demokracji, wolności, tolerancji i poszanowania europejskich wartości
jko55
ooo sorki przyjacielu
skoro tak bardzo chcesz to:
ziobro- prosze bardzo
mateuszek - a niech go biora
jareczek - a prosze bardzo
ale porzadnych polaków w to nie mieszaj - wara :)
demeryt_69
Ciekawe co o tym napiszę Samuela Górska :)

jko55
mateuszek kłamczuszek ma worki pieniędzy - da każdemu po 1000+ bez kasy z uni
demeryt_69
Masz coś jeszcze czy to wszystko?

jko55 odpowiada demeryt_69
i jeszcze trolom dołoży po 800+ hahaha
demeryt_69
Dziwne, że ta niewiasta nie robiła rwetesu gdy jej dawna szefowa jesienią 2015 r. bezprawnie 'otworzyła' bramy Europy dla 2 mln przybyszów, o których nikt absolutnie nic nie wiedział. Rodziny ofiar ataków terrorystycznych, które nastąpiły w wyniku przedostania się do Europy licznych terrorystów opłakują swoich Dziwne, że ta niewiasta nie robiła rwetesu gdy jej dawna szefowa jesienią 2015 r. bezprawnie 'otworzyła' bramy Europy dla 2 mln przybyszów, o których nikt absolutnie nic nie wiedział. Rodziny ofiar ataków terrorystycznych, które nastąpiły w wyniku przedostania się do Europy licznych terrorystów opłakują swoich bliskich do dziś.

PS. Kaszub był wówczas 'cysorzem' Europy :)

itso_lucky
popieram tą panią nie potrzebujemy tych pieniędzy bo wszystkie i tak znikną bo zostaną rozkradzione a dług pozostanie
itso_lucky
wszechświat różnymi sposobami mówi nam żeby nie brać tych pieniędzy trzeba być ślepy żeby tego nie dostrzec ;)
demeryt_69 odpowiada itso_lucky
Co bierzesz, nieboraku?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki