REKLAMA

Wicepremier Ukrainy: Gospodarka kraju może skurczyć się do końca roku o 35-40 proc.

2022-08-19 16:19
publikacja
2022-08-19 16:19
Wicepremier Ukrainy: Gospodarka kraju może skurczyć się do końca roku o 35-40 proc.
Wicepremier Ukrainy: Gospodarka kraju może skurczyć się do końca roku o 35-40 proc.
fot. Staff / / Reuters

Wicepremier i minister gospodarki Ukrainy Julia Swyrydenko powiedziała w piątek, że gospodarka jej kraju może skurczyć się do końca roku o 35-40 proc. w stosunku do roku 2021. W pierwszym kwartale 2022 roku ukraiński PKB zmniejszył się o 15,1 proc. w ujęciu rocznym.

Premier Ukrainy Denys Szmyhal już w lipcu przedstawił prognozę, zgodnie z którą spadek PKB Ukrainy w 2022 roku będzie nie mniejszy niż 35 proc.

Według danych Narodowego Banku Ukrainy spadek PKB w drugim kwartale 2022 roku wyniósł 40 proc.

Bank Światowy ocenił, że ukraińska gospodarka może się skurczyć w 2022 roku nawet o 45 proc. Przed rosyjską inwazją jego prognoza przewidywała wzrost PKB Ukrainy o 3,2 proc.

fit/ ap/ arch/

Źródło:PAP
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (24)

dodaj komentarz
bha
Nie tylko Ukrainy, lecz stopniowo i wielu innych krajów może jeszcze ,na razie nie aż 30 /40 ale z czasem ??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
grzegorzkubik
I o to chyba chodziło. Ktoś wpadła na pomysł by zaorać ten kraj na wschodzie.
jpelerj
To jest tragedia dla UKR, bo jako kraj właśnie bankrutuje. Szybko tego nie postawią na nogi, a jeszcze kredyty trzeba będzie spłacać.
trolley
Przecież to był bankrut i wydmuszka już przed wojną bo co bardziej wartościowe asety były w rękach oligarchicznych udzielnych książąt którzy podzielili sobie kraj na części ruskim sposobem. Pokaż mi inny kraj w którym oligarchowie do tego stopnia byli niezależni że posiadali swoje prywatne armię i byli wyjęci spod władzy centralnej.Przecież to był bankrut i wydmuszka już przed wojną bo co bardziej wartościowe asety były w rękach oligarchicznych udzielnych książąt którzy podzielili sobie kraj na części ruskim sposobem. Pokaż mi inny kraj w którym oligarchowie do tego stopnia byli niezależni że posiadali swoje prywatne armię i byli wyjęci spod władzy centralnej. Toż to odpowiedników trzeba szukać po najbardziej zapadłych krajach trzeciego świata.
jaszczura
Bankier leci na ryj z rymi ruskimi trollami na forum.
trolley
Dla równowagi masz kącik ukraińskiej propagandy prosto z ukraińskiego SBU której nawet komentować nie można. Jeszcze ci nie pasuje?? I którzy to ruscy trole? Ci co się pytają czym teraz chatę ogrzać bo Moravitz chciał dobrze Ukrainie bezmyślnym w skutkach embargiem dobrze zrobić??
trolley odpowiada trolley
Czy ci co się pytają czy my w kraju nie mamy większych potrzeb niż chojny sponsoring Ukraińców?
mlot_na_lby
Panie Putin kończ z krainą U

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki