Wiceminister rodziny zapewnia seniorów, że wzrośnie najniższa emerytura

Od 1 marca 2020 r., w związku z waloryzacją, minimalna emerytura wyniesie 1200 zł brutto - informuje w sobotnim wydaniu "Super Expressu" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. Dodaje, że resort pracuje nad konkretnymi rozwiązaniami dot. 13. i 14. emerytury.

(Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej)

Jak powiedział gazecie Szwed, emerytów czeka podwyżka najniższych świadczeń. "Na rękę wyjdzie lekko ponad 1000 zł" - poinformował wiceminister.

Oprócz tego, jak przypomniał wiceszef resortu rodziny pracy i polityki społecznej, trwają prace nad trzynastą emeryturą jako ustawą, która będzie od kwietnia 2020 r. i czternastą emeryturą, która będzie od 2012 r. "Pracujemy w ministerstwie nad konkretnymi rozwiązaniami w tych sprawach" - zaznaczył w "SE" wiceminister Szwed.

Według, cytowanej przez "SE" szefowej Związku Emerytów i Rencistów Elżbiety Ostrowskiej każdy krok zmierzający do poprawy sytuacji emerytów o najniższych świadczeniach jest dobry. "Podwyższenie najniższych emerytur będziemy traktować jednak jako pierwszy krok do dalszego podwyższania świadczeń minimalnych" - skomentowała. (PAP)

maja/ mmu/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
11 36 carlito1

No niestety... dali 500 to inflacja rośnie... Emeryci, pasożyty biurokratyczne, żołnierze, pielegnierki już czekają w kolejce po kasę :) proszę Państwa wracamy na milllijony :)

! Odpowiedz
12 3 nick07

Powiedział co wiedział

! Odpowiedz
0 15 barysza51 odpowiada nick07

Ależ napisał prawdę. Pamiętam czym skończyła się indeksacja płac !!!

! Odpowiedz
6 26 marianpazdzioch

Nie podwyższą normalnie emerytur, bo jako tzw. wydatki sztywne nie przełknąłby tego rynek i kazał więcej płacić za odsetki od monstrualnego długu oraz wywindował waluty. Natomiast przy pomocy tego typu sztuczek chwilowo mydlą oczy i emerytom, którym te dodatki można w każdej chwili zabrać jak i inwestorom, których można mamić że się je emerytom zabierze w razie "W".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 30 jkendy

Służba zdrowia leży jak nigdy, lokalne drogi się sypia, energetyka bez inwestycji od lat ale bezprawie i niesprawiedliwość oszacowało że bardziej opłaca się napędzić inflację niż inwestować w mało propagandowe dziedziny. Rządy w stylu Wenezueli.

! Odpowiedz
7 10 mith21

Jak PiS obiecuje, że coś wzrośnie to znaczy, że spadnie.

! Odpowiedz
8 23 nie_lewacz_lemingu

No tyle potrafią pisowscy socjaliści - kupować głosy non stop. Czy ktoś kto zadbał o swoją przyszłość ma najniższą emeryture? Czyli znowu zaradni pracowici mają się złożyć na... sami sobie dopowiedzcie. A inflacja będzie hulać oj będzie.

! Odpowiedz
5 20 search

to co obiecali 15 i 16 i 10 000 dla seniora bo Duda musi wygrac

! Odpowiedz
4 14 grab

A ile na rękę ma pan minister?

! Odpowiedz
0 1 mknowak

Jemu się po prostu należy...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne