REKLAMA
WAŻNE

Wiceminister rodziny zapewnia seniorów, że wzrośnie najniższa emerytura

2019-11-30 07:59
publikacja
2019-11-30 07:59

Od 1 marca 2020 r., w związku z waloryzacją, minimalna emerytura wyniesie 1200 zł brutto - informuje w sobotnim wydaniu "Super Expressu" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. Dodaje, że resort pracuje nad konkretnymi rozwiązaniami dot. 13. i 14. emerytury.

/ Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

Jak powiedział gazecie Szwed, emerytów czeka podwyżka najniższych świadczeń. "Na rękę wyjdzie lekko ponad 1000 zł" - poinformował wiceminister.

Oprócz tego, jak przypomniał wiceszef resortu rodziny pracy i polityki społecznej, trwają prace nad trzynastą emeryturą jako ustawą, która będzie od kwietnia 2020 r. i czternastą emeryturą, która będzie od 2012 r. "Pracujemy w ministerstwie nad konkretnymi rozwiązaniami w tych sprawach" - zaznaczył w "SE" wiceminister Szwed.

Według, cytowanej przez "SE" szefowej Związku Emerytów i Rencistów Elżbiety Ostrowskiej każdy krok zmierzający do poprawy sytuacji emerytów o najniższych świadczeniach jest dobry. "Podwyższenie najniższych emerytur będziemy traktować jednak jako pierwszy krok do dalszego podwyższania świadczeń minimalnych" - skomentowała. (PAP)

maja/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (13)

dodaj komentarz
hpt
Podatnicy zapłacą. Luzik. Wincyj podatkuf...
talmud
.....zeby tylko wzrosła przed wyborami ....judasza.....LOL
anty12
No i elegancko. To jest wlasnie gwozdz do trumny PiS. Kosmiczna inflacja, dramatycznie niskie inwestycje i kosmiczne rozdawnictwo = bankrut.
grab
A ile na rękę ma pan minister?
mknowak
Jemu się po prostu należy...
search
to co obiecali 15 i 16 i 10 000 dla seniora bo Duda musi wygrac
nie_lewacz_lemingu
No tyle potrafią pisowscy socjaliści - kupować głosy non stop. Czy ktoś kto zadbał o swoją przyszłość ma najniższą emeryture? Czyli znowu zaradni pracowici mają się złożyć na... sami sobie dopowiedzcie. A inflacja będzie hulać oj będzie.
mith21
Jak PiS obiecuje, że coś wzrośnie to znaczy, że spadnie.
jkendy
Służba zdrowia leży jak nigdy, lokalne drogi się sypia, energetyka bez inwestycji od lat ale bezprawie i niesprawiedliwość oszacowało że bardziej opłaca się napędzić inflację niż inwestować w mało propagandowe dziedziny. Rządy w stylu Wenezueli.
marianpazdzioch
Nie podwyższą normalnie emerytur, bo jako tzw. wydatki sztywne nie przełknąłby tego rynek i kazał więcej płacić za odsetki od monstrualnego długu oraz wywindował waluty. Natomiast przy pomocy tego typu sztuczek chwilowo mydlą oczy i emerytom, którym te dodatki można w każdej chwili zabrać jak i inwestorom, których Nie podwyższą normalnie emerytur, bo jako tzw. wydatki sztywne nie przełknąłby tego rynek i kazał więcej płacić za odsetki od monstrualnego długu oraz wywindował waluty. Natomiast przy pomocy tego typu sztuczek chwilowo mydlą oczy i emerytom, którym te dodatki można w każdej chwili zabrać jak i inwestorom, których można mamić że się je emerytom zabierze w razie "W".

Powiązane: Rząd majstruje przy emeryturach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki