WAŻNE

Wiceminister finansów Konrad Raczkowski odwołany

2016-03-08 21:12
publikacja
2016-03-08 21:12

Premier Beata Szydło odwołała wiceministra finansów Konrada Raczkowskiego - dowiedziała się PAP we wtorek ze źródeł zbliżonych do rządu.

Konrad Raczkowski / MF

O odwołanie Raczkowskiego zwrócił się w poniedziałek do szefowej rządu minister finansów Paweł Szałamacha.

Do czasu nadania depeszy nie udało się PAP skontaktować z rzecznikiem rządu.

Podczas seminarium w SGH w ubiegłym tygodniu Raczkowski powiedział, że w 2016 r. upadnie kilka małych banków, ale nie będzie to efekt wprowadzenia podatku bankowego, lecz niewłaściwego zarządzania i nadzoru. "Kilka banków jest +toksycznych+ i one upadną jeszcze w tym roku. To małe banki, od razu uspokajam, i nie będzie to zaburzało polskiego systemu finansowego. Jednak oznacza to, że nadzór nie spełnił swojej roli i mieliśmy wydarzenia, jakie mieliśmy - mówię tu o bankach, które już upadły i wypłatach z BFG" - mówił wówczas wiceminister finansów.

Za 9 miesięcy powiemy „sprawdzam”

Jeśli do 31.12.2016 r. upadną (lub znajdą się na skraju upadłości, bo wiceminister Raczkowski dał czas na oczyszczenie systemu do początków 2017 r.) przynajmniej trzy banki działające w Polsce, to:

  • wiceminister Raczkowski powinien zostać oficjalnie przeproszony i poproszony o powrót na stanowisko;
  • minister Szałamacha powinien pożegnać się z urzędem w trybie natychmiastowym i zadośćuczynić klientom upadłych banków.

Jeśli za 9 miesięcy okaże się, że żaden bank nie popadł w tarapaty, to decyzję ministra i pani premier będzie można ocenić pozytywnie.

Czytaj więcej: Za 9 miesięcy powiemy „sprawdzam”
Krzysztof Kolany
główny analityk Bankier.pl

Szałamacha zwrócił się w piątek do Raczkowskiego o wyjaśnienie tej wypowiedzi. Oświadczył równocześnie, że - polski sektor bankowy jest stabilny. Także rzecznik Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Łukasz Dajnowicz w komentarzu do słów wiceministra zapewnił, że sektor bankowy w Polsce jest stabilny i efektywny. (PAP)

pś/ awy/ mag/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (51)

dodaj komentarz
~opty
...to proste,reprezentujesz rząd to reprezentujesz rząd,a jeśli masz odrębne zdanie to dla siebie (lub podaj się do dymisji)....
~pieter
Kupować fizyczne złoto lub srebro. Pompowania papierowego pieniądza końca nie widać. I nie zapowiada się że szybko to zobaczymy. Gospodarka jak narkoman uzależnia się od coraz to silniejszych dawek. Dla narkomana najlepszy jest odwyk czyli odstawienie narkotyku. Wtedy jednak mocno cierpi ale jest to jedyne wyjście z sytuacji.Kupować fizyczne złoto lub srebro. Pompowania papierowego pieniądza końca nie widać. I nie zapowiada się że szybko to zobaczymy. Gospodarka jak narkoman uzależnia się od coraz to silniejszych dawek. Dla narkomana najlepszy jest odwyk czyli odstawienie narkotyku. Wtedy jednak mocno cierpi ale jest to jedyne wyjście z sytuacji. Nie mozna ciągle na dopingu jechać.
~EDEK5050
Odwołany został za to że cokolwiek by się nie stało - nie powinien tego mówić.
Taki to już jest powiązany ten świat ekonomii ,polityki etc. , etc. etc.....
~pantofelek
Bankier zrobi wszystko by tylko dowalić pisowi ,najpierw atak kisielem ( wjednym artykule insynuacje kisiela ,że raczkowski nie odróżnia banków od skoków ) , na raczkowskiego i rząd , potem jak ten został odwołany ,że to może być jednak żle ,ale okaże sie za 9 miesięcy .
Jak chorągiwka na wietrze.
A jak krytykujecie
Bankier zrobi wszystko by tylko dowalić pisowi ,najpierw atak kisielem ( wjednym artykule insynuacje kisiela ,że raczkowski nie odróżnia banków od skoków ) , na raczkowskiego i rząd , potem jak ten został odwołany ,że to może być jednak żle ,ale okaże sie za 9 miesięcy .
Jak chorągiwka na wietrze.
A jak krytykujecie to sprawdzajcie sami ,a nie jakieś papki i inne gw przedruki .
Krytykujcie konstruktywnie ,proponujcie swoje rozwiązania wtedy będzie ok ,wiem ,że jak chcecie to potraficie .
powodzenia.
~Wit
szkoda że szydło nie odwołała siebie i całego pisiego nierządu tylko gościa który w tym stadzie miał odwagę powiedzieć prawdę. ale dobrze coś już się wśród ludu pierwszej klasy zaczęło !!!!!
~kolo
kasa na taki hejt jest jeszcze z państwowych które dostało PO+N czy to kasa od Sorosa na szerzenie demokracji?
~bankier
Zwolniony bo powiedział prawdę . Co za syf .......................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~zzz
Czy jest jakiś Bank w Polsce, który przeżyłby nagłe wycofanie depozytów przez swoich klientów?
~Yellow
A Kasa Branickiego ma sie dobrze.

Powiązane: Rząd Beaty Szydło

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki