Wiadomo, ile zapłacimy za radio i telewizję

Opłata audiowizualna - zastępująca abonament - ma wynieść od 10 do 12 złotych od gospodarstwa domowego. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podkreśla, że to dopiero projekt, bez ostatecznych wyliczeń.

Opłata ma być wnoszona za samą możliwość ściągnięcia sygnału radiowo-telewizyjnego. Nikt nie będzie od nas wymagał rejestracji telewizorów, radioodbiorników, komputerów czy smartfonów. Twórcy projektu nowej ustawy medialnej zakładają, że wszyscy z takich urządzeń korzystamy i możemy dzięki nim odbierać program.

Minister Kultury zapewniał przed kilkoma dniami w radiowej Jedynce, że nowy system będzie korzystny, dla wszystkich. Bogdan Zdrojewski zaznaczył, że przewidziano zachowanie ulg i zwolnień z opłaty. Wymienił w tym kontekście gospodarstwa emeryckie.

Posłowie mają się zająć tym problemem we wrześniu.

Projekt nowej ustawy medialnej jest tak skonstruowany, by Komisja Europejska nie mogła zarzucić Polsce nadmiernego wspierania mediów publicznych. Gdyby do tego doszło, negocjacje z Brukselą zabrałyby wiele miesięcy. W analogicznej sprawie Bruksela procesuje się z Francją.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)A.Kołodziejska/pbp

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Paweł

Pobieranie haraczu za telewizor czy radio dla tego że się go posiada jest nie zgodne z konstytucją rzad nie ma prawa z nas zdzierać żadnych pieniędzy dla tego że mamy telewizory czy radia ,ciekawe że stacje prywatne mają zyski z oglądalności a KRRiT nie ma zysków ,to niech bubli nie pokazują bo lata 60-siąte już minęły.Najpierw niech nam podwyższą pensje podstawową a nie robią z nas dziadów i jeszcze z nas zmuszają płacenie haraczu w imię czego ,nie wiem czy Zdrojewskiemu na tym zależy aby cała polska wyszła na ulicę i pokazala że nie tędy droga aby nas okradać bez prawnie ,w końcu ruszymy na ulicę bo Dworak i Zdrojewski nie mogą zrozumieć ze Polacy są biedni i haraczu nie zapłacą Dworakowi bo PRL już minął.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~Freddi

Mam nadzieje,ze firmy nie beda musialy placic za kazdy telewizor bo nie sa gospodarstwami domowymi.
Jesli pensjonaty beda placic nadal za kazda szt. TV to bedzie podwojne opodatkowanie tych samych uslug,za ktore w ostatecznosci zaplaci klient. A to jest juz sprzeczne z prawem...

! Odpowiedz
0 0 ~znawca

to trzeba znowu sie zorganizowac i wyjsc na ulice jak bylo ws ACTA i pokazac co spoleczenstwo mysli o sku,,, synach i ich pomyslach

! Odpowiedz
0 0 ~v1

By żyło się lepiej !
Pytam się komu?

! Odpowiedz
0 0 ~Baca

Dlaczego nie zrobią jak w Anglii ?

"Dlaczego wymagane jest posiadanie abonamentu telewizyjnego
Mieszkając w Wielkiej Brytanii, na Wyspach Normandzkich albo na wyspie Man, muszą Państwo posiadać abonament telewizyjny, aby oglądać lub nagrywać programy telewizyjne (w tym zagraniczne usługi satelitarne na żywo).

Nie oglądają Państwo telewizji

Jeśli nie oglądają Państwo lub nie nagrywają programów telewizyjnych – korzystając z telewizora, komputera, telefonu komórkowego, konsoli do gier, przystawki do odbioru TV cyfrowej, nagrywarki DVD/VHS lub innych urządzeń – proszę nas poinformować o tym fakcie za pośrednictwem strony www.tvlicensing.co.uk/NoTV albo dzwoniąc pod numer 0300 790 6044. Możemy ten fakt potwierdzić po krótkiej wizycie."

po więcej szczegółów jak wygląda szacunek wobec obywateli zapraszam tutaj (strona w języku polskim):
http://www.tvlicensing.co.uk/languages/LANG3/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~jajjaakaklall

chwałą adolfowi kim ir dzonk saddamowi al tuskowi i jego ,,słowikom''!!! niech zyje tuskowe ,,róbta co chceta''!!!!!

! Odpowiedz
0 0 ~rudaa

zrobiliby 9,90 za miesiąc i niebylo by problemu.kazdy by zaplacil.mieliby zysk a tak walkuja to milion razy az się slabo robi

! Odpowiedz
0 0 ~marta

Marzę, żeby telewizja publiczna za te pieniądze zaczęła promowac kulturę, a nie tanią rozrywkę. Właściwie to mogłaby zostawić TVP Info, TVP Historia, TVP Kultura i coś dla dzieci a resztę fruuu...

! Odpowiedz
0 0 ~olo

No wicie, od chodzenia po chodnikach... Czy te żydo-niemco-komuchy na spółkę z szurniętym Jarkiem nie potrafią nic poza nakładaniem coraz nowszych podatków i przyznawaniem sobie nagród/premii za nicnierobienie (właściwie za nękanie narodu)? Tylko mi tu nie piszcie, że za Jarka to będzie cud i miód. Oni wszyscy od lewa do prawa to g.... warci kolesie. Są sobie wzajemnie potrzebni tylko po to by się przed kamerami opluwać i ogłupić ludzi co 4 lata przed wyborami. Koryto i posadki dla swoich - to się liczy, nie my.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil