REKLAMA

Westinghouse podpisał porozumienia o współpracy z 10 polskimi dostawcami

2022-01-21 16:18
publikacja
2022-01-21 16:18

Westinghouse Electric Company podpisał z dziesięcioma firmami w Polsce porozumienia o współpracy w zakresie potencjalnej budowy sześciu reaktorów AP1000 w ramach realizacji Programu Polskiej Energetyki Jądrowej oraz przyszłych projektów z wykorzystaniem tej technologii w regionie Europy Środkowo-Wschodniej - podał Westinghouse w komunikacie prasowym.

"Westinghouse jest gotowy wesprzeć Polskę w osiągnięciu celów związanych z polityką energetyczną. Będziemy działać w oparciu o nasze doświadczenie w realizacji inwestycji w technologie jądrowe na całym świecie. Te zadania będzie dodatkowo wspierał zespół prawie 200 pracowników zatrudnionych w Globalnym Centrum Usług Wspólnych Westinghouse w Krakowie, który jest zaangażowany w globalne działania naszej firmy" – powiedział, cytowany w komunikacie, Mirosław Kowalik, prezes Westinghouse Polska.

Westinghouse podpisał porozumienia na rzecz długoterminowej współpracy w Polsce i regionie z firmami: Rafako, ZKS Ferrum, KB Pomorze, Mostostal Kraków, OMIS, GP Baltic, Protea Group, Polimex Mostostal, Fogo i Zarmen Group.

Westinghouse Electric Company jest dostawcą produktów i technologii dla elektrowni jądrowych. Jak podano, firma jest jednym z trzech pretendentów do pierwszego przetargu na budowę elektrowni jądrowej w Polsce. (PAP Biznes)

pel/osz/

Źródło:PAP Biznes
Zyskaj 300 zł i ciesz się kartą bez opłat

Zyskaj 300 zł i ciesz się kartą bez opłat

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki