Wenezuela: zapowiedź 700-krotnej podwyżki cen paliw na stacjach benzynowych

W nękanym głębokim kryzysem kraju najtańszej na świecie benzyny ma ona wkrótce podrożeć aż 700-krotnie. Zapowiedział to w piątkowym przemówieniu prezydent Wenezueli Nicolas Maduro.

(fot. Piotr Jasiczek / FORUM)

W wystąpieniu transmitowanym przez wszystkie rozgłośnie radiowe i telewizyjne Maduro oświadczył, że Wenezuela jako kraj mający największe rezerwy ropy naftowej na świecie traci 10 miliardów dolarów rocznie z powodu nielegalnego wywozu paliw za granicę.

"Za benzynę będzie się u nas płacić na stacjach paliwowych według cen międzynarodowych, aby położyć kres rabunkowi uprawianemu przez kolumbijskie mafie paliwowe, które ją wywożą z Wenezueli" - zapowiedział prezydent.

Maduro oświadczył, że skuteczna kontrola sprzedaży paliw na wenezuelskich stacjach benzynowych stanie się możliwa dzięki zainstalowaniu na nich nowych dystrybutorów importowanych z Chin, które prezydent Wenezueli przed tygodniem odwiedził.

Zaoszczędzone paliwa zwiększą nasze możliwości eksportowe - oświadczył Maduro.

Co drugi Wenezuelczyk korzysta ze zniżki przy zakupie paliw na stacjach benzynowych na podstawie tzw. karty ojczyźnianej, ale rząd zamierza w najbliższym czasie te zniżki zredukować.(PAP)

ik/ mc/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
26 36 sgalant

Wenezuela przykład do czego prowadzi populizm. Dzielenie ludzi to podstawa ustrojów autorytarnych u nich lepszy sort nazywa sie „patrioci” i oni maja dostęp do taniej benzyny i żywności.

! Odpowiedz
12 0 silvio_gesell

Żeby państwo przetrwało musi się sprzedawać jak w deszcz.

! Odpowiedz
8 26 areoplan89

wybór był prosty albo usa albo Chiny.Gdyby nie wybrali nic to by im zrobiono Irak czy Afganistan vol.2

! Odpowiedz
5 20 _jasko

Czy to znaczy, że gdyby w swoim czasie podjęli inną decyzję, to dziś wenezuelskie CPN-y
dalej serwowałyby lepszemu sortowi darmową benzynę?

! Odpowiedz
27 22 open_mind

Oj jak bardzo zapach czosnku unosi się nad Wenezuelą a USA ma być znowu ich narzędziem?

! Odpowiedz
19 23 wektorwg

Oj bidulku to tobie też Sakiewicz nie zapłacił? Musisz dorabiać na forach?

! Odpowiedz
9 5 open_mind odpowiada wektorwg

Obudz się - QAnon

! Odpowiedz
13 5 open_mind odpowiada wektorwg

ISRAELI F-16's **INTERCEPTED** BY RUSSIAN WAR PLANES OVER LEBANON; Forced back to Israel

! Odpowiedz
47 45 ajwaj

Wg. prawa medrca chinskiego CingPingPong: "patrz szulerowi na rece" powstaje pytanie:

na calym swiecie ludzie gloduja, morduja, choruja, bieduja - a "wolne media" 24/7 o Wenezueli ? Otóz:
""Ciny i Venezuela uzgodniły strategiczny sojusz wspólnego rozwoju w 2001 r., który w 2014 r. został przekształcony w kompleksowe partnerstwo strategiczne.
Dziedzina energii była jedną z najważniejszych dla obu narodów. Jest to główna przyczyna utworzenia kilku mieszanych spółek naftowych, z udziałem spółek z wenezuelskiego stanu oraz chińskich prywatnych lub państwowych przedsiębiorstw. Obejmuje on nie tylko umowy już zrealizowane na dostawy ropy naftowej, ale także montaż, budowę i instalację platform wiertniczych ropy naftowej, kwantyfikację i certyfikację zasobów ropy naftowej w Pasie Orinoco na wschodzie Wenezueli oraz finansowanie związane z tym strategicznym czynność. Ponadto Chiny opracowują 12 projektów energetycznych w Wenezueli.

Kolejną kwestią, która otrzymała finansowanie i pomoc techniczną od Chin, jest rolnictwo. Chiny dostarczyły maszyny rolnicze, wraz z instalacją gospodarstw.

Renowacja krajowego systemu kolejowego, rozbudowy i modernizacji portu Puerto Cabello, systemu transportu metra w Caracas, Walencji i Maracaibo, przebudowy miejskiej i budownictwa mieszkaniowego z 20 000 domów w Caracas, wraz z Białorusią i Rosją, z 4537 domami w kompleksie mieszkaniowym Palma Sola w Barinas ukończone w 2011 roku.

W transporcie i łączności Wenezuela ma trzy satelity umieszczone na orbicie przez Chiny. Ponadto powstały spółki joint venture, w tym jedna przez producentów telefonów komórkowych Venezolana de Telecomunicaciones w połączeniu z chińskim ZTE

Kolejnym programem współpracy w transporcie jest fabryka autobusów marki Yutong w Wenezueli. A chiński Chery Automobile Co., Ltd również zbudował fabrykę w Wenezueli

Z drugiej strony można powiedzieć, że partnerstwo wojskowe i bezpieczeństwa między Chinami a Wenezuelą pozwoliło krajowi Ameryki Południowej na zakup szkoleniowych samolotów wojskowych K-8W, pojazdów, sprzętu, służby technicznej, nowych systemów i części.

Do 2016 r. Łącznie opracowano łącznie 672 projekty. Z tej liczby 338 zostało ukończonych, 203 było w trakcie realizacji, a 131 miało się rozpocząć; wszystkie w obszarach związanych z węglowodorami, górnictwem, żywnością, mieszkalnictwem, transportem, podstawowymi branżami, zdrowiem, edukacją, kulturą i sportem. Według oficjalnych statystyk Chiny i Wenezuela zainwestowały ponad 62 miliardy dolarów w rozwój projektów współpracy.

ITD ITP
Nic wiec dziwnego, ze chronicznie zadluzony, w stanie schylkowo-agonalno-rozpadowym "zachód" musi tam sypac piasek w tryby, inaczej, wkladac kije w szprychy. Nie moze pozwolic na zbyt szybki sukces w panstwie o najwiekszych zapasach weglowodorów na swiecie (bez oddania wlasnosci narodowej amigos de Venezuela globalnym korporacjom :))

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT
ROPA -0,03% 71,95
2019-04-19 00:00:00
ZŁOTO 0,01% 1 277,90
2019-04-19 03:08:00
MIEDŹ -1,31% 6 463,00
2019-04-18 19:59:00
SREBRO 0,00% 14,97
2019-04-19 03:08:00
PLATYNA -0,04% 907,00
2019-04-19 03:08:00

Znajdź profil