REKLAMA

Wejście Polsatu na GPW częścią umowy z Axel Springer

2007-01-31 09:09
publikacja
2007-01-31 09:09
Do końca 2008 r. na GPW mają trafić akcje Telewizji Polsat, bo przewiduje to umowa inwestycyjna z Axelem Springerem. Niemiecki wydawca ma odkupić mniejszościowy pakiet akcji Polsatu od Zygmunta Solorza-Żaka, założyciela i największego akjonariusza stacji. Wartość transakcji została ustalona na 250 mln euro, ale może ona wzrosnąć o kolejne 50 mln euro, jeśli wzrośnie również wartość spółki.

"- Zarówno due diligence, jak i przygotowania do złożenia wniosku do urzędu antymonopolowego przebiegają zgodnie z wcześniej wyznaczonymi terminami - poinformowała Edda Fels, rzecznik prasowy Axel Springer" - czytamy w "Parkiecie".

„W rozmowie z "Parkietem" Z. Solorz-Żak poinformował też, że due diligence dobiega końca. Podtrzymał też plan upublicznienia Polsatu. - Zdecydowanie idziemy na giełdę. To część umowy, jaką mamy z Axel Springerem - powiedział nam biznesmen. Według niego, umowa z niemieckim wydawcą przewiduje upublicznienie Polsatu do końca 2008 roku.
Z. Solorz-Żak nie podał, kiedy dokładnie papiery stacji mogłyby trafić na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Podkreślił, że informacje, jakoby między nim a Axel Springerem powstał konflikt na tle obsadzenia zarządu Polsatu po transakcji, nie są prawdziwe. - Nie ma żadnego sporu - stwierdził”.

„Analitycy w rekomendacjach wystawianych ostatnio TVN bagatelizowali ryzyko związane z pojawieniem się papierów Polsatu w notowaniach, podobnie jak na dalszy plan spychają ewentualne zagrożenie ze strony nowych graczy na telewizyjnym rynku (News Corp., Axel). Większość z nich była zdania, że do publicznej oferty papierów Telewizji Polsat nie dojdzie w tym roku” - czytamy dalej w „Parkiecie”.

Od dawna słychać głosy sprzeciwiające się wejściu Axela Springera do Polsatu. Zdaniem niektórych członków KRRiT dzięki temu zakupowi koncern zdobywa dominująca pozycję.
Wcześniej właściciel Telewizji Polsat mówił, że wpływ Niemców na stację będzie znikomy, w co natomiast watpią analitycy oraz konkurenci. Kilka lat temu Polsatem zainteresowana była Agora. Pojawiają się również opinie, że kupno części akcji Polsatu przez Springera może być początkiem większej konsolidacji na rynku mediów.

Więcej informacji w dzisiejszym wydaniu Gazety Giełdy „Parkiet” w artykule autorstwa Urszuli Zielińskiej pt. „Upublicznienie Polsatu częścią umowy z Axelem”.

E.B.
Źródło:
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki