REKLAMA

Węgrzy zawiesili restrykcje epidemiczne na wydarzenia w sierpniu i wrześniu

2021-08-04 11:30
publikacja
2021-08-04 11:30
Węgrzy zawiesili restrykcje epidemiczne na wydarzenia w sierpniu i wrześniu
Węgrzy zawiesili restrykcje epidemiczne na wydarzenia w sierpniu i wrześniu
fot. Yasonya / / Shutterstock

Rząd węgierski zawiesił restrykcje przeciwepidemiczne na czas święta państwowego 20 sierpnia, Mistrzostw Europy w powożeniu oraz Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. Dekret tej treści ukazał się w Monitorze Węgierskim we wtorek późnym wieczorem.

Oznacza to, że podczas wymienionych wydarzeń nie będzie trzeba okazywać zaświadczeń o zaszczepieniu przeciw koronawirusowi i nie będzie ograniczeń w liczbie uczestników. Już wcześniej zniesiono inne restrykcje, w tum obowiązek noszenia maseczek ochronnych w sklepach i środkach transportu publicznego.

W tym roku szykowane są najbardziej okazałe w historii obchody święta państwowego w Dzień św. Stefana, pierwszego króla Węgier. Uroczystości i imprezy rozciągną się na 4-dniowy długi weekend. W tym czasie zorganizowane zostaną wydarzenia w 17 miejscach, a doroczny pokaz fajerwerków będzie bardziej okazały niż zwykle – będzie go można oglądać nad Dunajem na odcinku 4,3 km.

Mistrzostwa Europy w powożeniu 4-konnymi zaprzęgami odbędą się w dniach 2-5 września, zaś Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w dniach 5-12 września, przy czym mszę kończącą to wydarzenie odprawi papież Franciszek.

Na Węgrzech utrzymuje się dobra sytuacja epidemiczna, choć w ostatnich tygodniach liczba nowych zakażeń lekko rosła. Aktywnych infekcji jest coraz mniej – według środowych danych ich liczba spadła poniżej 30 tys.

Program szczepień przeciw koronawirusowi w ostatnich tygodniach spowolnił z braku chętnych. Do tej pory zaszczepiono pierwszą dawką ponad 5 mln 632 tys. osób, a obiema dawkami 5 mln 463 tys. (na ponad 9,7 mln mieszkańców).

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

mw/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki