REKLAMA

Węgry zaostrzają przepisy związane z koronawirusem

2020-09-18 20:07
publikacja
2020-09-18 20:07
fot. Andrea Piacquadio / Pexels

Od poniedziałku wejdą w życie nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, w tym obowiązek noszenia masek ochronnych w kinach i teatrach – poinformowało w piątek w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu.

CIR podkreślił, że od nowego tygodnia obowiązkowe będzie noszenie masek ochronnych nie tylko – jak dotąd – w sklepach i środkach transportu publicznego, ale także w salach kin, teatrów, muzeów i bibliotek odwiedzanych przez publiczność, jak również w instytucjach opieki zdrowotnej oraz w urzędach świadczących usługi publiczne i na poczcie. Nie wystarczy – jak dotąd – zasłanianie twarzy szalem.

Za nieprzestrzeganie tego obowiązku grozić będą kary do 50 tys. ft (618 zł), a osoby bez masek będą mogły zostać wyproszone ze środka transportu publicznego. Jeśli sprawca wykroczenia nie będzie współpracować i zakłóci komunikację publiczną, może dojść do interwencji policji i aresztowania.

Od poniedziałku lokale gastronomiczne i rozrywkowe będą czynne tylko do godz. 23 i nie mogą gościć więcej niż 500 osób.

Również od poniedziałku wchodzi w życie urzędowa cena na test na koronawirusa – nie będzie on mógł kosztować więcej niż 19 500 ft (241 zł). W razie skierowania lekarskiego na wykonanie testu jest on nadal bezpłatny.

Od 1 października pracownicy i uczniowie szkół będą mogli do nich wchodzić tylko po zmierzeniu temperatury. Dziecko z gorączką trzeba będzie natychmiast odizolować i powiadomić rodzica.

Na Węgrzech trwa druga fala epidemii koronawirusa, która jest ostrzejsza pod względem liczby zakażeń. W piątek stwierdzono rekordową liczbę 941 zakażeń w ciągu doby.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

mw/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
mmonline420
Nie rozumiem jednej rzeczy, bankier.pl należy do Bonnier, który nadal znajduje się w prywatnych rękach. To szwedzki kapitał, a w Szwecji nie wprowadzano takich opresji i totalitaryzmu jak w innych krajach Europy. Czemu zatem portal ekonomiczny zaczął się udzielać w propagacji pandemii strachu ? Na Węgrzech, w porównaniu Nie rozumiem jednej rzeczy, bankier.pl należy do Bonnier, który nadal znajduje się w prywatnych rękach. To szwedzki kapitał, a w Szwecji nie wprowadzano takich opresji i totalitaryzmu jak w innych krajach Europy. Czemu zatem portal ekonomiczny zaczął się udzielać w propagacji pandemii strachu ? Na Węgrzech, w porównaniu do kwietnia, zwiększono liczbę testów 3-krotnie !! Wiadomo jest, że testy PCR wykazują błąd od kilku do kilkunastu procent, więc nie jest trudno wygenerować w ten sposób dostatecznie dużo przypadków pozytywnych. Śmiertelność, która na Węgrzech była b. niska - nadal pozostaje na niskim poziomie.
Rząd Węgier nakazał wszystkim, aby od 1.09 nie planowali wyjazdów zagranicznych, czyli doskonale wiedzieli co chcą zrobić ! Wystrzał testów rozpoczął się od 29.08.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki