Węgry zakazały eksportu substancji stosowanej do leczenia koronawirusa

Rząd Węgier zakazał eksportu substancji używanej do leczenia osób zakażonych koronawirusem – poinformowało w środę węgierskie Centrum Informacyjne Rządu.

Zgodnie z opublikowanym już dekretem w czasie stanu zagrożenia zakazany jest eksport komercyjny z Węgier siarczanu hydroksychlorochiny, a także zawierających go leków. CIR podał, że substancja ta jest stosowana do produkcji leku używanego w kilku krajach do leczenia chorych na Covid-19, chorobę wywoływaną przez koronawirusa.

„Jako że Węgry są jednym z największym na świecie eksporterów tej substancji, teraz na pierwszym miejscu stoi ochrona węgierskiej ludności i zapewnienie zaopatrzenia w lek” – dodano.

Również w środę zakon jezuitów podał, że proponuje wiernym rozmowę duchową online, jeśli będą chcieli o coś zapytać lub podzielić się swoją niepewnością lub radością, albo będą czuli potrzebę wyciszenia czy pomocy w modlitwie. Udostępniono kalendarz, w którym zaznaczono wolne terminy na taką konsultację.

Tymczasem Węgierska Agencja Turystyczna poinformowała, że na skutek odwołania rezerwacji 95 proc. hotelów na Węgrzech jest obecnie zamkniętych. Agencja wyraziła nadzieję, że sytuacja zacznie się poprawiać w lipcu dzięki krajowym turystom.

Na Węgrzech stwierdzono dotąd 226 przypadków zakażenia koronawirusem. Dziesięć osób zmarło, a 21 uznano za wyleczone.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil