REKLAMA
Dzień domów w Bankier.pl. Dziś specjalne wydanie serwisu

Węgry łagodzą restrykcje przeciwepidemiczne

2021-04-06 20:05
publikacja
2021-04-06 20:05
Węgry łagodzą restrykcje przeciwepidemiczne
Węgry łagodzą restrykcje przeciwepidemiczne
fot. Andrea Piacquadio / / Pexels

Restrykcje przeciwepidemiczne na Węgrzech zaczną być łagodzone w środę – potwierdził minister spraw wewnętrznych Węgier Sandor Pinter w wydanym we wtorek dekrecie, który został już opublikowany w Monitorze Węgierskim.

Nieco wcześniej premier Viktor Orban oznajmił, że zaszczepiono już przeciw koronawirusowi 2,5 mln osób, w związku z czym od środy można ponownie otworzyć sklepy i punkty usługowe.

O stopniowym znoszeniu ograniczeń po zaszczepieniu co najmniej jedną dawką 2,5 mln osób zdecydowano w dekrecie, który rząd przyjął w marcu. Przewiduje on, że w pierwszym etapie skrócona zostanie godzina policyjna, która zamiast o godz. 20 będzie się zaczynać o 22. Do godz. 21.30 wydłużone zostaną też godziny pracy sklepów, które obecnie muszą być zamykane o 19. Ponadto zostanie wprowadzona zasada, że w sklepie na 10 metrach kwadratowych może przebywać jeden klient. Będzie można także otworzyć punkty usługowe.

Według wtorkowych danych na Węgrzech zmarło w ciągu ostatniej doby 170 chorych na Covid-19 i wykryto 1890 nowych zakażeń. Zarówno liczba ofiar śmiertelnych, jak i nowych infekcji wykazuje od kilku tygodni tendencję spadkową, ale naczelna lekarz kraju Cecilia Mueller ostrzegła we wtorek, by nie wyciągać z tego faktu zbyt daleko idących wniosków. Jak podkreśliła, nadal rośnie liczba aktywnych zakażeń, których jest obecnie ponad 251 tys.

Na Węgrzech szczepienia przeciw Covid-19 trwały także podczas Świąt Wielkanocnych. Stosowane są preparaty Pfizera, Moderny, AstraZeneca, chiński Sinopharm i rosyjski Sputnik V.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

mw/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
vonmisses
"Zarówno liczba ofiar śmiertelnych, [...] od kilku tygodni tendencję spadkową" - to żart jakiś? Stale na Węgrzech idzie do poziomów, które my osiągniemy za tydzień dwa. Przeliczając w stosunku do mieszkańców kraju zgony, to u nas będzie sytuacja, jak na Węgrzech obecnie, gdy dobijemy do 1000 zgonów dziennie...

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki