REKLAMA

Węgry dostaną od Rosji 10 mld dolarów pożyczki

2014-03-13 15:36
publikacja
2014-03-13 15:36

Dziś w życie wchodzi porozumienie, na mocy którego Rosjanie zaangażują się w budowę elektrowni atomowej na Węgrzech. W ramach umowy Węgrzy dostaną od Rosji wielomiliardową pożyczkę.

Jak informuje rosyjska agencja informacyjna Interfax, po podpisaniu stosownego rozporządzenia przez prezydenta Dmitrija Miedwiediewa, dziś opublikowano je w dzienniku ustaw. Wcześniej porozumienie podpisali Wiktor Orban oraz Władimir Putin.

Umowa między Rosją a Węgrami zakłada budowę nowych bloków atomowych w elektrownii Pacs. Środki na tę inwestycję pochodzić będą z kredytu, którego udzieli rosyjski bank VEB. Ostateczna kwota nie została jeszcze ustalona – zdaniem szefa Rosatomu w grę wchodzi 10-12 mld euro.

Jak stwierdził Władimir Putin, budowa nowych bloków w elektrowni atomowej, która obecnie odpowiada za 40% produkcji energii elektrycznej na Węgrzech, „zwiększy niezależność energetyczną” tego kraju. Z kolei Wiktor Orban określił porozumienie mianem „wybitnie profesjonalnego”.

Przyznana Węgrom linia kredytowa dostępna będzie w latach 2014-2025.

/mz

Źródło:Depesza Bankier.pl: Rynki finansowe
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (18)

dodaj komentarz
~Autor55
Orban sie sprzedal ruskim a Kaczynski tak go wychwalal i chcial bra cz niego przyklad skoro on taki antyrosyjski. Dla mnie ta menda Kaczynski klamie na kazdym kroku i swoje lody kreci na boku
~lot
Autor: ~Sami Swoi [78.88.0.*], 2014-03-13 23:11
Sporo na tym forum rosyjskich agentów. Muszą się dużo nagimnastykować przy swoich komentarzykach. Jak nie to łagry czekają.

Ten to dopiero ruski agent; pod przykrywka nieba,
http://www.youtube.com/watch?v=TOnpE7J8eM8


~ZNAWCA TEMATU
........A POLSKA ZA TO SKIERUJE EXPORT MIESA I JABLEK DO EU I US !!!!! A 2015 NADCHODZI A WRAZ Z NIM UPADEK RUDEGO I DWORU JEGO!!! NIESTETY!!!
~Sami Swoi
Sporo na tym forum rosyjskich agentów. Muszą się dużo nagimnastykować przy swoich komentarzykach. Jak nie to łagry czekają.
~kieł
ORBAN górą a wy polaczki płaććta dla amerykańców i odsetki za solidaronośść trza zapłacić.bydło musi płacić lichwe.czy 30 milinonow polakow jest inna niz ukraincy?nie bo to wszystko na dolarze wychowane.
~lot
Nam ruski wiecej obiecuja : Wielki Majdan Przebudzenie:" koniec POPISU , Gowin weznie wszystko !
~polskadogorynogami
Panie Duchów, czy możesz dać nam takich rządzących jak Putin i Orban. Karmisz nas od 25 lat tępymi osłami łasymi tylko na stołki w Brukseli.
~BAQSIOR
Orban skomentował także sytuację międzynarodową.
Do sankcji nie przystąpimy. „Nie zamierzamy być inicjatorem eskalacji jakichkolwiek procesów w związku z ukraińskimi wydarzeniami i konfrontacją USA i Zachodu z jednej, a Rosji z drugiej strony. Będziemy uważnie pilnować interesów naszego państwa..... i interesów naszych
Orban skomentował także sytuację międzynarodową.
Do sankcji nie przystąpimy. „Nie zamierzamy być inicjatorem eskalacji jakichkolwiek procesów w związku z ukraińskimi wydarzeniami i konfrontacją USA i Zachodu z jednej, a Rosji z drugiej strony. Będziemy uważnie pilnować interesów naszego państwa..... i interesów naszych przyjaciół, sąsiadów i sojuszników. Dlatego straszyć nas w związku z tym nie warto” – podsumował Orban.
pan_maciej_z_krakowa
Orban, Orban ryczał tow. JaroZbaw.
Teraz już wiadomo dlaczego.
Czego się nie dotknie ta żoliborska pokraka, Putin zawsze się z tego cieszy.
Bardzo to dziwne ale...patrząc na życiorys pokraki wszystko układa się w logiczną całość.
~Felek
Te komentarze rosyjskich agentów nie zmieniają, że Węgry się sprzedają Rosji. A co na to przyjaciel Orbana Kaczyński dalej chce aby w Warszawie był Budapeszt.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki