Weekendowe przerwy w bankach. Wśród utrudnień także transakcje kartami

Prace modernizacyjne, konserwacyjne, serwisowe – żadne z tych określeń nie kojarzy się klientom banków dobrze. Oznacza zwykle utrudniony lub całkowicie niemożliwy dostęp do jego usług. Tradycyjnie, jak co tydzień, przygotowaliśmy rozpiskę zaplanowanych na ten weekend przerw technicznych w bankach.

W ten weekend na baczności muszą mieć się klienci indywidualni, biznesowi, a także korzystający z systemów maklerskich. Oprócz pokładów cierpliwości przy próbach zalogowania się na konto przyda się również gotówka – niektóre instytucje zapowiadają przerwy w realizacji transakcji kartowych.

Weekendowe przerwy w bankach. Wśród utrudnień także transakcje kartami
Weekendowe przerwy w bankach. Wśród utrudnień także transakcje kartami (fot. lucadp / YAY Foto)

Bohaterami dzisiejszego zestawienia przerw są Bank BPS, Bank Pekao, Bank Pocztowy, EnveloBank, Idea Bank, ING Bank Śląski, mBank, neoBank, Nest Bank oraz Santander Bank Polska. Na liście pojawiła się „gościnnie” również usługa Profil Zaufany.

Bank BPS

Jako jeden z pierwszych w ten weekend przerwę rozpocznie Bank BPS. Choć potrwa ona blisko cały weekend, to obejmie wyłącznie realizację zleceń natychmiastowych Express Elixir. Jej rozpoczęcie zostało zaplanowane na godz. 22.00 w piątek (23 sierpnia). Prace serwisowe powinny się skończyć o godz. 23.00 w niedzielę (25 sierpnia).

Bank Pekao

Informatycy Banku Pekao również nie będą w ten weekend próżnować. Od godz. 6.00 do godz. 18.00 w sobotę (24 sierpnia) mogą pojawić się utrudnienia w dostępie do składania dyspozycji i zleceń w serwisie Pekao24Makler, systemie CDMInternet oraz platformie inwestycyjnej eTrader Pekao.

Bank Pocztowy i EnveloBank

O wyłączeniu bankowości internetowej na kilkanaście godzin informuje również Bank Pocztowy. Prace rozpoczną się w sobotę (24 sierpnia) o godz. 23.00 i potrwają do godz. 11.00 dnia następnego (niedziela, 25 sierpnia). Przerwa dotyczy również internetowej marki banku – EnveloBanku, w którym nie będzie dodatkowo działała aplikacja mobilna. Bank podkreśla również, że w tym czasie nie będą przyjmowane wnioski o otwarcie konta osobistego lub firmowego oraz nie będą obsługiwane formularze kontaktowe. Zawieszona zostanie również obsługa produktów w Call Centre oraz placówkach Poczty Polskiej.

Idea Bank

Nocna przerwa w Idea Banku rozpocznie się w piątek (23 sierpnia) o godz. 23.00 i powinna potrwać nie dłużej niż do godz. 6.00 dnia następnego (sobota, 24 sierpnia). Efektem ubocznym przeprowadzanych przez bank prac modernizacyjnych będzie czasowe wyłączenie bankowości internetowej oraz mobilnej banku.

ING Bank Śląski

W tym tygodniu ING Bank Śląski przygląda się systemom maklerskim. W sobotę (24 sierpnia) od godz. 8.00 do godz. 16.00 nie będą dostępne moduł Makler oraz aplikacja ING Makler Mobile.

mBank

Przerwa techniczna obejmie w mBanku kilka obszarów, jednak zostanie przeprowadzona tej samej nocy – w niedzielę 25 sierpnia. Najdłuższa przerwa będzie dotyczyła składania wniosków i potrwa od godz. 2.00 do godz. 8.30. Trochę krócej, bo od godz. 2.30 do godz. 8.00, zajmą prace nad bankowością internetową, co spowoduje, że w tym czasie klienci nie zalogują się na konto – także przez aplikację mobilną. Od godz. 2.30 do godz. 6.30 nie będzie możliwe realizowanie transakcji kartą, czyli dokonywanie płatności, wypłacanie środków w bankomacie czy ich wpłacanie we wpłatomacie. Zlecanie operacji na mLinii zostanie wznowione po zakończeniu przerwy.

neoBank (Wielkopolski Bank Spółdzielczy)

Problemy z płatnościami kartą oraz wypłatami w bankomatach odczują również klienci neoBanku. Bank zapowiada, ze od godz. 0.00 do godz. 4.30 w niedzielę (25 sierpnia) mogą wystąpić utrudnienia z realizacją transakcji tego typu.

Nest Bank

Podobna informacja o przerwie została zamieszczona również na stronie internetowej Nest Banku. W tych samych godzinach (0.00 – 4.30, niedziela 25 sierpnia) posiadacze kart Nest Banku mogą spotkać się z utrudnieniami w wypłatach środków z bankomatów oraz realizacją płatności kartą w internecie.

Santander Bank Polska

Niedostępne w ten weekend będą również usługi bankowości elektronicznej iBiznes24 internet oraz iBiznes24 mobile w Santander Banku Polska. Start aktualizacji systemów będzie miał miejsce o godz. 20.00 w piątek (23 sierpnia) i potrwa do godz. 14.00 dnia kolejnego (24 sierpnia, sobota).

Usługa Profil Zaufany

Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że w ten weekend zostaną przeprowadzone prace serwisowe nie pozostające bez wpływu na funkcjonowanie niektórych e-usług. Prace potrwają 48 godzin – od godz. 18.00 w piątek (23 sierpnia) do godz. 18.00 w niedzielę (25 sierpnia). O braku dostępu do Profilu Zaufanego informują również na swoich stronach internetowych Bank Millennium, ING Bank Śląski, Inteligo, PKO Bank Polski oraz T-Mobile Usługi Bankowe.

 MDe

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 6 ququ

Współczuję osobom, które muszą śledzić takie komunikaty. Ja zawsze mam w portfelu minimum kilka stówek gotówy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne