REKLAMA

Weekendowe przerwy techniczne w 9 bankach

2017-04-21 14:10
publikacja
2017-04-21 14:10

Problemy z płatnością kartami, brak możliwości wypłat gotówki z bankomatów, niedostępność systemów bankowych i modułów maklerskich – z takimi problemami mogą spotkać się klienci banków w rozpoczynający się weekend. Standardowo przygotowaliśmy plan przerw technicznych, które zostaną przeprowadzone w najbliższych dniach.

fot. lucadp / / YAY Foto

Przerwy techniczne w weekend rozpoczynający się 21 kwietnia 2017 roku zapowiedziało dziewięć marek bankowych. Z ograniczeniami muszą liczyć się klienci Banku Millennium, Banku Pekao, Citi Handlowego, Deutsche Banku, ING Banku Śląskiego, mBanku, Orange Finanse, PKO Banku Polskiego i Raiffeisen Polbanku.

Bank Millennium

Przerwa techniczna w Banku Millennium spowoduje niedostępność systemu bankowości internetowej na trzy godziny. Wskutek wprowadzania usprawnień, klienci nie będą mogli zalogować się do swoich kont w nocy z piątku (21 kwietnia 2017 r.) na sobotę (22 kwietnia) – od godz. 0:00 do godz. 3:00.

W tym czasie niemożliwy będzie nie tylko dostęp do konta przez internet – wyłączona zostanie również bankowość mobilna, płatności BLIK, transakcje kartami wydanymi do rachunku oraz wpłaty i wypłaty z bankomatów.

Bank Pekao

Nieco wcześniej, bo już dziś o godz. 23:00 rozpoczną się prace serwisowe w Banku Pekao. Ograniczenia będą związane jednak jedynie z modułem Pekao24Makler. Nie będzie można korzystać z tej usługi do godz. 20:00 w sobotę (22 kwietnia).

Citi Handlowy

Niewielkie utrudnienia dotkną także klientów Citi Handlowego. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował na swojej stronie, że w związku z pracami serwisowymi prowadzonymi przez bank od godz. 23:00 w piątek 21 kwietnia do godz. 22:00 w niedzielę 23 kwietnia, mogą występować problemy z logowaniem do Platformy Usług Elektronicznych ZUS oraz z zakładaniem profilu PUE za pomocą systemu Citi Handlowego.

Deutsche Bank

Część usług Deutsche Banku zostanie wyłączona dwukrotnie. Pierwsza transza obejmie prace serwisowe systemów db easyNET i db powerNET oraz szybkie płatności internetowe – wszystkie trzy usługi będą niedostępne od północy do godz. 7:00 w sobotę 22 kwietnia. Ograniczenia dotkną także działalności Teleserwisu.

Wieczorem bank rozpocznie drugą część prac. Potrwają od godz. 21:00 w sobotę do godz. 20:00 w niedzielę (23 kwietnia). Ponownie obejmą systemy transakcyjne i centrum telefoniczne:
w ramach db easyNET nie będą dostępne szybkie płatności internetowe, wyciągi elektroniczne oraz doładowania telefonów. W przypadku db powerNET wyłączone zostaną wyciągi elektroniczne, a Telewserwis będzie działał w ograniczonym zakresie.

Istotną informacją dla klientów Deutsche Banku jest jeszcze to, że w czasie powyższych prac mogą występować utrudnienia przy realizacji transakcji za pomocą kart płatniczych.

ING Bank Śląski

Podobne ograniczenia co w Banku Pekao czekają klientów ING Banku Śląskiego. W sobotę 22 kwietnia od godz. 4:00 do godz. 18:00 wyłączone zostaną kanały dostępy do usług maklerskich banku. Niedostępny będzie zatem moduł maklerski w ramach systemu Moje ING i ING BankOnLine. Klienci nie skorzystają w tym czasie także z aplikacji ING Makler Mobile.

mBank i Orange Finanse

Dłuższa przerwa w dostępie do usług maklerskich czeka także użytkowników rachunków inwestycyjnych w mBanku. W sobotę 22 kwietnia od godz. 0:01 do godz. 20:00 potrwają prace techniczne nad trybem online eMaklera. System nie będzie w tym czasie dostępny.

To jednak nie wszystkie ograniczenia, z którymi muszą liczyć się klienci mBanku. Bardziej dotkliwe będą prace modernizacyjne, w ramach których wyłączone zostaną karty płatnicze. W nocy z soboty na niedzielę (z 22 na 23 kwietnia) od godz. 2:00 do godz. 4:00 nie będzie można wykonać żadnej transakcji kartą płatniczą. Nie będzie możliwe także skorzystanie z bankomatu. Ratunkiem dla tych, którzy będą koniecznie musieli zapłacić kartą lub wypłacić gotówkę, będą płatności BLIK w aplikacji mobilnej – one będą działać bez ograniczeń.

Taka sama przerwa i w tym samym czasie dotknie klientów Orange Finanse, którego karty są obsługiwane przez mBank. I w tym przypadku należy się więc liczyć z tym, że transakcje bezgotówkowe będą dostępne tylko dzięki systemowi płatności BLIK w aplikacji mobilnej.

PKO Bank Polski i Inteligo

W niedzielę od godz. 2:00 do godz. 4:00 problemy z płatnościami wystąpią jeszcze w ramach usług PKO Banku Polskiego i marki Inteligo. Ograniczenia będą dotyczyły dokonywania płatności w punktach handlowo-usługowych, przy pomocy kart płatniczych PKO Banku Polskiego, w realizowaniu za pomocą IKO transakcji w bankomatach i punktach handlowo-usługowych oraz w korzystaniu z bankomatów PKO Banku Polskiego przy pomocy kart innych niż karty PKO Banku Polskiego.

Bez problemów będą jednak funkcjonowały serwisy bankowości internetowej iPKO i Inteligo, jak i systemy płatności w internecie BLIK, „Płacę z iPKO” i „Płacę z Inteligo”.

Raiffeisen Polbank

Problemy z obsługą rachunku maklerskiego spotkają jeszcze klientów Raiffeisen Polbanku. Ograniczenia w korzystaniu z systemu biura maklerskiego banku rozpoczną się w piątek 21 kwietnia o godzinie 22:00 i potrwają do godz. 22:00 w sobotę 22 kwietnia.

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy
Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~Bogdanka
i w PKO i w INTELIGO te przerwy techniczne zazwyczaj przebiegaja bardzo sprawnie, ja nie mam zlych doswiadczen, no wiadomo - kiedys muszą to naprawiac :D
~nygus
No na pko była przerwa wtedy rzeczywiście, ale akurat odpowiednio wczesniej poinformowali. a poza tym, aplikacja działa a tam prawie wszystko jest
~Dżejms
A gotówka nie ma przerw technicznych. Polecam.
~Seb
Te przerwy w bankach to są celowe zagrania naogol w sobotę i w niedziele są wybierane większe sumy na zakupy czy wyjazdy i inne sprawy, a przy blokowaniu obywateli pieniędzy bank obraca wewnątrz banków procenty i zysk gelda
~Reporter
Módlcie się żeby otworzyli, bo macie umoczone. Proszę o zachowanie własnej godności i nie ględzić mi że to co w banku jest ubezpieczone i wypłaci wam je jakaś inna instytucja. Tak - bo ona ma takie zapasy, hahaha. Niestety ten "film graja w kinach" koło ciebie.

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki