REKLAMA
ZAGŁOSUJ

We Francji dziś manifestacje i strajk na znak protestu przeciwko nowemu prawu pracy

2016-09-15 04:10
publikacja
2016-09-15 04:10

Francja będzie dzisiaj widownią strajków i manifestacji na znak protestu przeciwko nowemu prawu pracy. Zostało ono przyjęte bez głosowania w Zgromadzeniu Narodowym i w Senacie.

fot. Tomasz Adamowicz / / FORUM

W związku z protestami, których wznowienie jeszcze przed letnimi wakacjami obiecywały związki zawodowe, przede wszystkim z komunistyczną centralą CGT na czele, Francja musi się przygotować na czekające je dzisiaj znaczne utrudnienia w życiu codziennym. W wielu miastach, w tym w Marsylii i w Dijon zakłócone będzie kursowanie metra, autobusów i tramwajów.

W całym kraju dotyczyć to będzie także kolei regionalnych. Ekspresy TGV mają kursować bez zakłóceń. 15 procent połączeń z lotnisk pod Paryżem ma być odwołanych ze względu na strajk kontrolerów. O ile lekcje w szkołach odbędą się normalnie, o tyle nieczynne będą stołówki i świetlice, w których zatrudnieni są pracownicy merostw. Zamknięta ma być część bibliotek i urzędów pocztowych.

W wielu miastach organizowane są manifestacje.

To protest przeciwko wprowadzeniu przez rząd, bez poddawania go pod głosowanie parlamentu, prawa uproszczającego procedury dotyczące pracy. Zgodnie z nowymi przepisami, związki zawodowe m.in. tracą monopol na dyktowanie firmom zasad zatrudniania i zwalniania pracowników.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Marek Brzeziński,Paryż/dyd

Źródło:IAR
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~KOMISJA_WENECKA
A GDZIE JEST KOMISJA WENECKA
- PAKUJEMY TORBY I NA DWORZEC
- KIERUNEK FRANCJA Z HASŁEM OBRONY DEMOKRACJI HEHEHEHE
~Francuz
¨Bez glosowania w Zgromadzeniu Narodowym i Senacie¨ - Kijowski i Swetru co wy na to, toz to dyktatura, a moze tak wyglada demokracja w Europie do ktorej Polska nie dorosla. CO WY NA TO BARANY ?????
~Tomeczek_888
Francuzi, musicie ciężej pracować na muslimów i naczelnych z Afryki. Zakasajcie rękawy.
~miro
lewacka kasta zmusila francuzów do cieżkiej pracy na dobrobyt hordy islamców

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki