REKLAMA

Watykan: papież o Marsjanach

2014-05-12 12:58
publikacja
2014-05-12 12:58

Kościół musi liczyć się z tym, że wraz z poszerzaniem się granic wszechświata może stanąć kiedyś w obliczu dylematu: czy należy ochrzcić istoty pozaziemskie? Do tej pory głos w tej sprawie zabierali niżsi rangą duchowni, dziś do zagadnienia nawiązał sam papież.


EASTNEWS

Po niecodzienną analogię papież sięgnął mówiąc o Duchu Świętym, który sprawia, że „Kościół sięga coraz dalej i dalej”.

- Duch tchnie kędy chce - przypomniał papież. Wierzący jednak - podkreślił - są stale wystawieni na pokusę, by mu zagradzać drogę.

Franciszek odniósł się do postawy jerozolimskich chrześcijan z czasów apostolskich, którzy na wieść o tym, że poganie również przyjęli Ewangelię, zarzucili nawracającemu ich św. Piotrowi, że „przebywał z ludźmi nieobrzezanymi i jadł z nimi”.

- Jeżeli na przykład jutro pojawiłaby się na Ziemi ekspedycja z Marsa i przyszliby do nas Marsjanie – zieloni, z długimi nosami i wielkimi uszami, tak jak rysują ich dzieci – i poprosili nas o chrzest, to co by się stało? – zapytał papież, po czym zacytował fragment słów wypowiadanych przez św. Piotra: " Jeżeli więc Bóg udzielił im [poganom - przyp. red.] tego samego daru co nam, którzyśmy uwierzyli w Pana Jezusa Chrystusa, to jakżeż ja mogłem sprzeciwiać się Bogu?".

Kościół a kosmici

W Kościele katolickim pytanie to padało ostatnio wiele razy. Dyrektor watykańskiego obserwatorium astronomicznego, argentyński jezuita Jose Gabriel Funes już kilka lat temu powiedział, że życie pozaziemskie nie stoi w sprzeczności z wiarą w Boga. Nie wykluczył możliwości udzielania chrztu kosmitom pod warunkiem, że okazaliby się istotami rozumnymi i obdarzonymi wolną wolą. Innymi słowy - posiadali duszę.

Podobny pogląd w 2010 r. przedstawił papieski astronom Guy Consolmagno. „Byłbym zachwycony, gdybym mógł ochrzcić kosmitę. Pod warunkiem, że wcześniej by o to poprosił” – powiedział w wywiadzie dla brytyjskiego „Guardiana”.

IAR/mz
Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Powiązane

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~michal
bawi mnie fakt, że kościół myśli iż postacie z innej planety będą chciały się ochrzcić...
~MacGawer
Hm... A czy proba nawiązania kontaktu poprzez płyty na satelitach nie jest bardziej zabawna? IMHO już sam o uznanie istnienia wielu cywilizacji pozaziemskich w obliczu tego, że do jej powstania potrzeba tak dużej ilości "przypadkowych" zbiegów okoliczności jest trochę śmieszny. Daleko nie szukając - bez dużego Hm... A czy proba nawiązania kontaktu poprzez płyty na satelitach nie jest bardziej zabawna? IMHO już sam o uznanie istnienia wielu cywilizacji pozaziemskich w obliczu tego, że do jej powstania potrzeba tak dużej ilości "przypadkowych" zbiegów okoliczności jest trochę śmieszny. Daleko nie szukając - bez dużego Księżyca ktory może powstać tylko w wyniku bardzo specyficznej kolizji ruch obrotowy planety (pory dnia i roku) moga byc na tyle niestabilne, że poza bakterią NIC nie przetrwa. Nota bene nawet stabilna Ziemia przeżyła kilka "pogromów życia", z zamianą w wielką śnieżną kulę włacznie. Sama analiza konsekwencji związków przyczynowo-skutkowych wyraźnie pokazuje, że przypadek nie istnieje. Już w chwili Wielkiego Wybuchu zostało ustalone ile planet we wszechświecie będzie zdolne do stworzenia/utrzymania życia/cywilizacji. Nawiasem mówiąc zdjęcia mikrofalowego promieniowania tła czasami nazywa się "zdjęciem wszechświata z wieku niemowlęcego":

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrofalowe_promieniowanie_t%C5%82a
~jj
Gdyby Marsjanie do nas przybyli to z pewnością mieli by swojego wyobrażenie o bogu. Jestem przekonany, że chętnie by się nim z nami podzielili (nawrócili) tak jak europejczycy nawracali Indian. Ogień, krew, stal... Biedni będą Ci którzy dożyją takiego wydarzenia.
~znafffca
to jakaś kpina, dla zaawansowanej cywilizacji to tak jak by człowiek poszedł do stada małp żeby brać udział w ich rytuałach typu obrzucanie się kupami, z punktu widzenia obcej rasy nie skażonej ludzką mentalnością (nawet jeśli wierzą w Boga to pewnie widzą go raczej jako pierwotną siłę sprawczą której namacalnym to jakaś kpina, dla zaawansowanej cywilizacji to tak jak by człowiek poszedł do stada małp żeby brać udział w ich rytuałach typu obrzucanie się kupami, z punktu widzenia obcej rasy nie skażonej ludzką mentalnością (nawet jeśli wierzą w Boga to pewnie widzą go raczej jako pierwotną siłę sprawczą której namacalnym dowodem jest ewolucja czyli zaplanowane inteligentne działanie a nie jakiś przypadek, raczej go nie postrzegają jako dziadka z siwą brodą latającego na chmurce), będzie od razu jasne że grupa cwaniaków zmonopolizowała religię dla władzy, pieniędzy i manipulacji, wmawiając innym że do kontaktu z bogiem potrzebują pośredników, choć sami też są zwykłymi ludźmi czyli istotami ułomnymi podatnymi na korupcję i inne pokusy, w swojej arogancji na zebraniach decydują kto zostanie świętym jakby dla boga opinia jakiejś bakterii bez mózgu miała znaczenie, kiedyś było tylko piekło i niebo no i na jednym z takich zebrań uradzili że trzeba zrobić czyściec żeby jak człowiek umrze interes dalej się kręcił i rodzina musiał wykupować msze żeby przepchać duszę zmarłego do nieba, żeby pójść po chrzest ci kosmici musieli by być strasznie głupi albo bardzo podstępni
~MacGawer
Zaprawdę wielki z ciebie znafffca.
~komentarz
"Podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz są Synagogą Szatana"
(Biblia NT, Apokalipsa Jana 2:9)
"albowiem nie wszyscy, którzy są z Izraela, są Izraelem"
(Biblia NT, List do Rzymian 9:6)

W zapisach dokumentu synagogi szatana (protokołach mędrców syjonu) przed którymi ostrzega nas
"Podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz są Synagogą Szatana"
(Biblia NT, Apokalipsa Jana 2:9)
"albowiem nie wszyscy, którzy są z Izraela, są Izraelem"
(Biblia NT, List do Rzymian 9:6)

W zapisach dokumentu synagogi szatana (protokołach mędrców syjonu) przed którymi ostrzega nas Biblia czytamy:

"Ludy to stado baranów, my zaś jesteśmy wobec nich jako wilki.
Naród posiadający wiarę w Boga Jezusa Chrystusa kroczyłby naprzód spokojnie, kierowany przez swego pasterza duchowego, posłuszny Boskiemu podziałowi na ziemi. Oto przyczyna, dla której musimy za wszelką cenę podkopać wiarę, wyrwać z umysłów narodów zasady Bóstwa i ducha, zmieniwszy wszystko przez wyliczenia arytmetyczne i potrzeby materialne.
Dlatego będziemy zwracali umysły ludu w kierunku wszystkich fantastycznych wymyślonych przez nas teorii, rzekomo nowych i postępowych tj. UFO, NewAge, podróże kosmiczne, teorie wielkiego wybuchu.
Z zupełnym powodzeniem zawróciliśmy postępem bez mózgu ich głowy kierując także w ślepotę potrzeb materialnych i nowinek technicznych.. Zwróćcie uwagę na przygotowane przez nas powodzenie darwinizmu (TEORII EWOLUCJI), marksizmu i nietscheanizmu. Teorie te podniesiemy do znaczenia dogmatów wiary, jako stanowiące stopień przejściowy do niej.
"Kiedy nadejdzie chwila ostatecznego zniszczenia dworu papieskiego, wówczas palec niewidzialnej ręki wskaże w stronę dworu tego, kiedy zaś narody rzucą się tam, wystąpimy w charakterze obrońców jego, by nie dopuścić do znacznego upuszczenia krwi. Przy pomocy dywersji tej wedrzemy się do wnętrza tego dworu, którego nie opuścimy, nie zniszczywszy uprzednio całej jego siły. Król nasz będzie rzeczywistym papieżem całego świata, patriarchą kościoła międzynarodowego"

KIM JEST ANTYCHRYST ?
http://www.swiatyniaducha.byethost3.com/antychryst.html
~oddo
Już to wiadomo od czasów gdy Bp. Paryża potępił Tezy przeciw Awerioryzmie 1270r. w tym tezy św. Tomasza z Akwinu ( bo komisja badająca sprawę nie przeczytała dokładnie co napisał św. Tomasz). Była tam kwestia czy na innych planetach może istnieć życie. Odpowiedziano że może.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki