REKLAMA

Waszyngton może złagodzić część sankcji na Wenezuelę

2022-05-17 21:48
publikacja
2022-05-17 21:48
Waszyngton może złagodzić część sankcji na Wenezuelę
Waszyngton może złagodzić część sankcji na Wenezuelę
fot. Carlos Garcia Rawlins / / Reuters

Administracja USA zamierza złagodzić niektóre sankcje gospodarcze nałożone na Wenezuelę. Ma to zachęcić do wznowienia negocjacji między opozycją, a rządem prezydenta Nicolasa Maduro.

W ramach projektu Chevron Corp. mógłby - według AP, powołującej się na anonimowych wysokich rangą waszyngtońskich urzędników - zabiegać o licencje u państwowego koncernu naftowego PDVSA. Nie obejmowałoby to podjęcia wierceń ani eksportu ropy naftowej pochodzenia wenezuelskiego. Ponadto były wysoki rangą urzędnik PDVSA i bratanek pierwszej damy Wenezueli Carlos Erik Malpica-Flores miałby zostać usunięty z listy osób objętych sankcjami.

„Posunięcia te są następstwem gestów dobrej woli ze strony Maduro po marcowym spotkaniu z przedstawicielami administracji prezydenta Joe Bidena oraz niedawnym spotkaniu w Ameryce Środkowej urzędników amerykańskich i głównej opozycyjnej koalicji dla omówienia dalszych działań” – podała AP.

Maduro jest oskarżany w USA m.in. o spisek w celu zalania Ameryki kokainą i wykorzystania handlu narkotykami jako broni przeciwko Waszyngtonowi.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
polonu
Ropy i tak nie dostaną nie ma mowy ,

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki