Wartości DoDane: Polska gospodarka czuje moc

Imponujący kwartalny wzrost PKB, mocny eksport wspierany słabym złotym i większe uniezależnienie się od największego partnera handlowego. Polska gospodarka kontynuuje dobrą passę - pytanie jak długo to jeszcze potrwa.

Zastanowimy się nad tym wspólnie z Kamilem Pastorem, analitykiem SpotData w programie Wartości DoDane.

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 2kbb

Złotówka stała się trzecią walutą po Euro i USD na Ukrainie... Obecnie spreed bankowy na PLN wynosi tam zaledwie 2,5 %... Wobec Brexitu i poważnych ruchów w Europie jakie już widać w tych wyborach Polska nie ma gdzie się wybierać do Euro w Europie...Nadchodzący kryzys wynikający z wojny Chińsko - Amerykańskiej wcześniej czy później uderzy w Europę... obniżenie wartości rodzimej waluty i wzrost eksportu dzięki temu pozwoli przetrwać Polsce tą zawieruchę....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 0 marxs

ciemny ludu Pana Kurskiego tak jak wojna Chińsko - Amerykańska uderzy w PISią III RP tak w nikogo innego w tak wielkim stopniu padnie przede wszystkim niemiecka motoryzacja(gigantyczny eksport do Chin) a w niemieckich zakladach motoryzacyjnych w PISiej III RP pracuje nie mniej jak milion polskich pracowników ci moga juz sobie szukać nowej roboty

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 (usunięty) odpowiada marxs

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
24 0 marxs

a ta 'dobra" passa to dług publiczny PISowskiej III RP co rośnie 150 mln zł na dobę i okolo 1000 mln zł tygodniowo i dług zagraniczny w walutach który od czasu wygranych przez PISy wyborów wzrósł o 70 mld $ czyli prawie 300 mld zł

! Odpowiedz
0 18 jacyna2017

Rozumiem, ze niżej podpisanym dane nie pasują, bo zmuszają do rewizji stanowiska, a to boli umysł niewprawny, wiec są nieprawdziwe. Na chłopski rozum, bez wymysłów i Giffenow, jeśli w kraju nie ma ludzi do pracy, a cudzoziemcy przyjeżdzają to chyba nie jest najgorzej moi mędrcy!?

! Odpowiedz
6 0 open_mind

Na świecie są tylko trzy rodzaje kłamstwa - kłamstwa, obrzydliwe kłamstwa i dane statystyczne. Obecnie występują, obrzydliwe oficjalne kłamstwa. statystyczne, okraszone propagandą.

! Odpowiedz
5 2 open_mind

Już sama nazwa „Wartości DoDane” jest bardzo optymistyczną – humorystyczną.

Rządy świata Podają tylko wybiorcze dane statystyczne bo wiedzą że pokolenie Smartphone i Facebooka oraz pozostałych jest za leniwe i nie będzie dochodzić sedna sprawy zadowalając się optymistycznymi danymi podanymi przez władze.

Statystyka jest jak bikini. To co odsłania jest sugestywne, ale to co zasłania jest kluczowe.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 5 dismas

Przedstawiona interpretacja dotyczące eksportu do Niemiec (efekt Giffena) jest... całkowicie błędną i niezgodna z danymi. Wzrost eksport do Niemiec wyrażony w Euro w ostatnim kwartale wynosił dokładnie 0% (zero procent)! Cały eksport także nie rośnie zbyt szybko – bo o 4,4 % liczony w Euro (podawanie danych w złotych nie ma sensu, nie ma tu miejsca, by to wyjaśniać). Natomiast powody spadku importu i poprawa bilansu jest oczywista: spadek cen ropy i gazu. Wystarczy przeanalizować dane według krajów (spadek importu z Rosji wyrażonego w dolarach aż 16,3%).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 25 roza_von_schweinkopf

Uwielbiam analizy specjalistów co każdy wzrost tłumaczą czynnikami obiektywnymi , a spadki rządami PISu. Nie przepadam za PISem ale trzeba przyznać że tresura TVN jest skuteczna.

! Odpowiedz
29 67 grzegorzkubik

Będzie trwać ale trzeba pamiętać by nie głosować na Koalicję Europejską bo oni finansowo są lewusami. Ich ekonomia to punk pierwszy „nie lubimy Kaczyńskiego” punkt drugi „Kaczyński to nasz wróg”. No i to jest ich program ekonomiczny dla Polski.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil