Wartości DoDane: Gospodarcza przyczyna zwycięstwa PiS-u

Prawo i Sprawiedliwość - 45,4 proc. Koalicja Europejska - 38,5 proc. Wiosna - 6 proc. Znaczna różnica między liderem a wiceliderem wyborczego wyścigu (dane pochodzą z 99,3 proc. obwodowych komisji wyborczych) jest pewnym zaskoczeniem.

Wyniki sondaży, publikowane w ostatnich tygodniach, wskazywały na mniejszy dystans dzielący dwie główne siły polityczne pretendujące do zwycięstwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W danych gospodarczych odnaleźć można jednak wytłumaczenie właśnie takiego wyniku wyborów.

O tym, a także o recesyjnych sygnałach z zachodniej Europy oraz o tym, jak czytanie tekstów publikowanych na łamach Pulsu Biznesu może pomagać w wyprzedzaniu trendów w koniunkturze, opowiemy wspólnie z Ignacym Morawskim, szefem platformy analitycznej SpotData w programie Wartości DoDane.

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 5 jacyna2017

Głosowanie na post-komunistów i wysyłanie na ciepłe posadki do PE plus takich nieudaczników jak p Arłukowicz i p Kopacz (znany dinozaurolog) to dopiero marnowanie kasy i rozdawnictwo! Co biedaczka tam zrobi i po jakiemu się dogada... ale może lepiej, że nikt nie zrozumie!?

! Odpowiedz
6 8 jacyna2017

Najśmieszniejsze jest to, że pomstujący na rozdawnictwo PiS 'wykształceni z miast' miłośnicy demokracji wprowadzili do PE z KE na betonowych działaczy reżimu komunistycznego p Millera i Cimoszewicza! Gratuluję spójności! Czas przestać żyć w oparach TVN i zacząć myśleć'!

! Odpowiedz
2 6 histeryk

Po szczegółowej analizie wyników w poszczególnych okręgach wyszło, że to jednak nie pińcet plus tylko zmobilizowanie wyborców w okręgach, gdzie zawsze wygrywa PiS - tam frekwencja była ogromna, wyższa niż w wyborach do Sejmu. W regionach gdzie PiS przegrywa frekwencja była dużo niższa. No i biorąc to pod uwagę oraz to, że była Wiosna, która wzięła 6%, to wynik Koalicji należy uznać za bardzo wysoki. Dawałem im maks 32-33%. Tymczasem ten wynik przy założeniu, że frekwencja w "ich" regionach w wyborach do Sejmu będzie taka jak zawsze, daje im prawdopodobnie zwycięstwo.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 4 lightning_network

i oby w to uwierzyli...
a słysząc "mądrości" Bula - jest to całkiem wykonalne :)

! Odpowiedz
43 36 jkendy

Smutna prawda jest taka, że z pisem wygrać może tylko bardziej ekstremalny populista lewicowy a to źle wróży przyszłości wszystkich dzieci w Polsce.

! Odpowiedz
44 19 szlachta-nie-pracuje

kiedy moje 500+ czekam chce sobie kupić nowego smartfona

! Odpowiedz
20 69 jaro867

Jakie państwo PiS tu jest Polska ten kraj to Polska ludzie wam już też odbija..Wygrał PiS bo opozycja jest do bani ,nie popieram socjalizmu PiS ...Poza socjalizmem wiele zaproponowali choćby projekty drogowe ,kolej Cpk , uszczelnili VAT ,polityka pro rodzinna ...Ludzie to
docenili nie każdy głosował za 5 Kaczyńskiego co jest już przegięciem.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
71 33 marxs

polecam kapitalny artykuł co prawda o Brazylii ale wystarczy zamiast Brazylii wstawić PISia III RP i każdy w tym PISowskim (K)Raju dowie się co go i jego rodzinę niebawem czeka

http://www.egospodarka.pl/154960,Brazylia-tak-sie-konczy-cud-gospodarczy,1,39,1.html

! Odpowiedz
60 34 marxs

ps. dopłaty do prądu w Brazylii też były bo biedni ludzie nie moga być wykluczeni energetycznie teraz po upadu gospodarczym Brazylii biednymi ludźmi nikt sie już nie przejmuje mogą siedzieć po ciemku dokładnie tak jak niebawem będzie w PISiej III RP

! Odpowiedz
0 10 zenonka odpowiada marxs

Wniosek? Warto się uczyć na błędach, niekoniecznie własnych.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil