REKLAMA

Wartość aktywów PPK na koniec roku może sięgnąć 20 mld zł

2023-09-19 06:48
publikacja
2023-09-19 06:48

Wartość aktywów Pracowniczych Planów Kapitałowych nieznacznie wzrosła w sierpniu i na koniec miesiąca sięgnęła 18,04 mld zł, w tym samym czasie wartość aktywów OFE spadła ze 192 do 185 mld zł - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".

Wartość aktywów PPK na koniec roku może sięgnąć 20 mld zł
Wartość aktywów PPK na koniec roku może sięgnąć 20 mld zł
/ bankier.pl

W porównaniu do końca stycznia w PPK jest o 5 mld zł więcej, a - jak zauważa gazeta - aktywa PPK oparły się tendencji spadkowej na rynkach kapitałowych. Na koniec roku mogą sięgnąć 20 mld zł.

Cały czas rośnie liczba uczestników PPK, po tegorocznym autozapisie przybyło ich 718 tys. Jednak liczba uczestników rośnie i po zakończeniu autozapisu, w sierpniu przybyło ich 20 tys. W sumie w programie PPK uczestniczyło na koniec sierpnia 3,35 mln osób, a aktywnych rachunków jest 3,86 mln - pisze "Rzeczpospolita", zaznaczając, że uprawnionych do uczestnictwa w programie jest ok. 11,5 mln osób. Gazeta przypomina też, że w PPK uczestniczą również obcokrajowcy, np. na koniec sierpnia w systemie było 117 tys. Ukraińców.

Partycypacja w firmach, które uruchomiły u siebie PPK wynosi 44,6 proc., najwyższa jest w sektorze prywatnym i przekracza 50 proc. W sektorze publicznym i w firmach poniżej 20 zatrudnionych jest na poziomie 31 proc. - podaje "Rzeczpospolita".(PAP)

wkr/ pat/

Źródło:PAP
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (5)

dodaj komentarz
witasl
Ludzie tak czasami gadają na ppk a tu sie okazuje, że co drugi korzysta. To tak jak z 500+, wszyscy mówią ze nie braliby, ale biora bo nie chcą byc stratni. W ppk te pieniadze po prostu sie należą. Nie korzystasz - jestes po prostu stratny
rolkalina
Nie dziwię się ze jest coraz więcej uczestników. Też odkładam w ppk, moja comiesięczna palta nie jakaś ogromna, a pieniądze się odkładają. Jak do tego dochodzi dopłata od państwa i pracodawcy, to widać efekt. Wiele osób, które pozostały w programie sa zadowolone. Inni mogą sie przekonać że taka forma oszczędzania się opłaca i zwyczajnie Nie dziwię się ze jest coraz więcej uczestników. Też odkładam w ppk, moja comiesięczna palta nie jakaś ogromna, a pieniądze się odkładają. Jak do tego dochodzi dopłata od państwa i pracodawcy, to widać efekt. Wiele osób, które pozostały w programie sa zadowolone. Inni mogą sie przekonać że taka forma oszczędzania się opłaca i zwyczajnie przystępują. To normalne.
tomkooo
hie hie, deficyt budzetowy jacys jelenie musza finansowac.
Raffmo
co za bzdury, ciekawe co PPK ma do deficytu
kacz-dzong-un odpowiada Raffmo
Na razie nic

Powiązane: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki