REKLAMA

Warszawski ratusz poszerzy strefę ogródków na placu Zbawiciela

2021-05-18 09:10
publikacja
2021-05-18 09:10
Warszawski ratusz poszerzy strefę ogródków na placu Zbawiciela
Warszawski ratusz poszerzy strefę ogródków na placu Zbawiciela
fot. Kristi Blokhin / / Shutterstock

Za nieco ponad dwa tygodnie ogródki kawiarniane mają zająć pas jezdni na placu Zbawiciela w Warszawie. Termin, który zakładamy, to długi weekend czerwcowy - mówi PAP rzeczniczka ratusza Monika Beuth-Lutyk. Obecnie trwa konkurs projektów na pomalowanie betonowych wygrodzeń, które staną na ulicy.

Rzeczniczka stołecznego ratusza pod koniec kwietnia potwierdziła PAP, że miasto wzorem ubiegłego roku poszerzy strefę ogródków na placu Zbawiciela. Rok temu w ramach pilotażu od sierpnia ogródki gastronomiczne zajmowały prawy pas jezdni ronda na placu.

Pytana teraz, czy znany już jest termin, gdy ogródki znów zajmą jezdnię, rzeczniczka zastrzegła, że nie jest on ostateczny. Ratusz ogłosił konkurs projektów na pomalowanie betonowych wygrodzeń, które oddzielą je od ulicy. Teraz czeka na rozstrzygnięcie konkursu i realizację zwycięskich pomysłów.

Obok tego trwają inne działania związane ze zmianą organizacji ruchu na placu. "Taki termin, który zakładamy, to jest weekend na początku czerwca z Bożym Ciałem" - wyjaśniła Beuth-Lutyk. Przypada on 3-6 czerwca.

Projekty na konkurs "Pomaluj pl. Zbawiciela!" mieszkańcy stolicy mogą zgłaszać do piątku. "W konkursie wyłonione zostaną trzy prace, które zostaną zrealizowane na betonowych zaporach na placu, widocznych od strony jezdni" - informują władze stolicy. Szczegóły konkursu dostępne są pod adresem https://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/pomaluj-pl-zbawiciela. (PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
juuulia
Wszyscy się rzucili na te ogródki, osobiście wolę zjeść w spokoju w domu, dlatego zamawiam jedzenie z roomservice. Dowożą na terenie całej warszawy i to jest duży plus.
pozhoga
A na zdjęciu to Plac Zbawiciela?

Powiązane: Samorządy i regiony

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki