Warszawska siedziba NFZ pod okupacją związkową

Około 150-ciu przedstawicieli śląskiej służby zdrowia z NSZZ "Solidarność" okupuje siedzibę Narodowego Funduszu Zdrowia. Domagają się zrównania stawek na Śląsku za opiekę medyczną pacjenta z obowiązującymi w innych częściach kraju, wypełniania przez Fundusz porozumienia zielonogórskiego oraz zwiększania dotacji na służbę zdrowia.

Ewa Fica - przewodnicza śląskiej Solidarności służby zdrowia powiedziła, że pracownicy służby zdrowia mają dość ciągłych problemów z brakiem pieniędzy. Pracownicy służby zdrowia są pozbawieni premii a placówki zmniejszają zatrudnienie kosztem pacjentów.

Ewa Fica dodała, że powinny znaleźć się pieniądze dla śląskich placówek służby zdrowia na leczenie pacjentów spoza regionu.

Jej zdaniem, prezes NFZ Lesław Abramowicz nie interesuje się problemem pacjentów spoza województwa. Według niej prezes NFZ powiedział, że jeżeli brakuje pieniędzy na leczenie pacjentów na Śląsku, to trzeba zmniejszyć ilość placówek służby zdrowia, a pacjent spoza Śląska powinien zostać odesłany.

Danuta Jemioło z NSZZ Solidarność służby zdrowia powiedziała, że związkowcy domagają się również wyrównania na Śląsku stawek za opiekę nad pacjentem do tych z innych części kraju.

Związkowcy zapowiadają, że jeżeli odpowiedź prezesa Funduszu będzie dla nich niesatysfakcjonująca, będą kontynuować okupację siedziby NFZ aż do skutku.

Od kilku godzin trwają rozmowy delegacji związkowców z prezesem NFZ.

Przedstawiciele Funduszu nie chcą udzielać żadnych komentarzy dopóki nie zakończą się rozmowy ze związkowcami.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil